mojatv

FUDBALSKA MAGIJA SE VRATILA: Liga šampiona je nastavljena, i to uz majstorije u nokaut fazi (VIDEO)

Liga šampiona je nastavljena posle zimske pauze, i to na spektakularan način.

фудбалска магија се вратила: лига шампиона је настављена, и то уз мајсторије у нокаут фази (видео)

Prvi mečevi osmine finala odigrani su u utorak, a iako su pobedili favoriti, i to u gostima (Kopenhagen – Mančester siti 1:3, Lajpcig – Real Madrid 0:1), bilo je više nego zanimljivo.

Bravure u Kopenhagenu

Branilac evropskog trona je stigao na svoje gostovanje sa nadom da se neće produžiti niz danskih čuda, a činilo se, u ranoj fazi meča, da će ekipa trenera Pepa Gvardiole lagano i obaviti taj posao.

Uostalom, kada je njen mag veznog reda, Kevin de Brujne, savršeno odigrao u situaciji kada se našao u desnom delu kaznenog prostora rivala, a pogodio je sam ugao gola domaćih (VIDEO), ko bi i pomislio da će “građani” imati probleme.

No, posle početnih nastojanja Kopenhagena da uzvrati udarac, a one su bile prilično jalove, snovi domaćih kao da su krenuli da se ostvaruju posle pola sata igre.

U 34. minutu golman Sitija, Ederson, očajno je ispucao loptu, Eljunusi je to iskoristio da šutira sa ruba kaznenog prostoa, a iako je Ruben Diaš blokirao taj pokušaj, koji sekund kasnije mreža klupskjog prvaka Evrope se zatresla.

Debitant u dresu Kopenhagena, Magnus Matsen, idealno je šutirao sa oko 18 metara, poslao je loptu poluvisoko u desni deo gola Sitija, a taj atraktivni pogodak (VIDEO) raspametio je sve domaće tifoze.

Fudbalska magija nastavljena je u sudijskoj nadoknadi vremena, kada je “čarobnjak” De Brujne sjajno, u prazan prostor, uputio loptu za Bernarda Silvu, a ovaj maestralno, spoljnim delom kopačke, doneo 1:2 (VIDEO) Mančester sitiju.

Tačku na pobedu je, na novu asistenciju Kevina de Brujnea, u drugom minutu sudijske nadoknade stavio razigrani Fil Foden (VIDEO), ali taj trijumf nije bilo “najbolji mogući”. Naime, već u prvom poluvremenu zbog povrede zamenjen je Džek Griliš, a u drugom strelac Silva, pa će Gvardiola možda morati da menja standardnu početnu jedanaestorku u periodu koji predstoji.

Lajpcig mučio Real, Madriđani “čarolijom” odneli plen

Real Madrid je maltene protiv svakoga favorit, čak i kada senzacionalni Džud Belingem ne igra, kao što nije igrao u utorak uveče zbog povrede, ali protiv Lajpciga su “kraljevići” u ne malom broju situacija bili u podređnoj situaciji.

Da je samo malo bio prisebniji slovenački golgeter Benjamin Šeško, domaćin bi slavio vođstvo protiv Madriđana, ali…

Posle promašenih prilika u prvom poluvremenu, kazna je stigla na samom početku drugog.

Tada je, na samom isteku 48. minuta, Brahim Dijaz fantastično postigao gol – pogodio je gornji dalji ugao mreže, i to nakon što je u solo prodoru izdržao i udarac po nozi, i dva nova duela (VIDEO).

U nastaavku meča Lajpcig je bio za nijansu bolji, i pored novih odličnih akcija Reala, a najveći krivac što je ostalo 0:1 bio je ukrajinski golman madridskog giganta, Andrij Lunjin, koji je sa dve fantastične intervencije sačuvao mrežu “kraljevskog kluba”.

Ako vas fudbal zanima, ono najvažnije u njemu, ali i ono najzanimljivije – pratite ga na sportskim stranicama portala “Novosti”. Na sasvim ste dobrom mestu.