back to top
mojatv

BORBA ZA FINALE: Remi Marseja i Atalante! Leverkuzen PRESLIŠAO Romu!

Odigrani su prvi mečevi polufinala Lige Evrope. Gledali smo uzbudljive utakmice u Rimu i Marseju, a odluka o tome ko će u finale pašće za sedam dana u revanšima.

Leverkuzen je savladao Romu rezultatom 2:0 u Rimu i bliži je finalu.

Virc je u 28. minutu doneo prednost ekipi Ćavija Alonsa, dok je sve dileme o pobedniku rešio Andih u 73. minutu evrogolom.

Marsej i Atalanta su podelili plen. Poveli su gosti golom Skamake u 11. minutu, dok je konačan rezultat postavio Mbemba u 20. minutu.

21.00 Roma – Bajer Leverkuzen 0:2

21.00 Olimpik – Atalanta 1:1

73. minut – Andrih povećava prednost gostiju! Evrogol!

TOK MEČEVA:

45. minut – POLUVREME

28. minut – RIM – Leverkuzen voodi protiv Rome. Virc je strelac!

WIRTZ OPENS THE SCORING FOR LEVERKUSEN!!! Roma 0:1 Bayer Leverkusen pic.twitter.com/bB8wAAHR9v
— Footy Savages (@footysavages) May 2, 2024

20. minut – MARSEJ – Mbemba poravnava rezultat!

A very beautiful goal from Mbemba Marseille 1-1 Atlantapic.twitter.com/NK4Vev5Yz2
— kora live (@koraliveforever) May 2, 2024

11. minut – MARSEJ – Atalanta stiže do prednosti! Skamaka je strelac!

🚨🚨| GOAL: SCAMACCA GIVES ATALANTA THE LEAD!! Marseille 0-1 Atalanta pic.twitter.com/ggLCe5ts0T
— CentreGoals. (@centregoals) May 2, 2024

10. minut – Bez uzbuđenja i bez golova u polufinalnim mečevima za sada!

21.00 – Mečevi u Italiji i Francuskoj su počeli!

UOČI MEČEVA

Roma je blistala u Ligi Evrope – izbacili su trofejni Milan pobedama u oba meča i sada žele da budu prvi tim koji će naneti poraz Leverkuzenu ove sezone. Sa druge strane ekipa Ćabija Alonsa ne zna za poraz od starta svih takmičenja, počev od Bundeslige, Lige Evrope, Kupa Nemačke.

The final four 🤩#UEL pic.twitter.com/iRGIgl1b8h
— UEFA Europa League (@EuropaLeague) April 29, 2024

U drugom polufinalu Atalanta je apsolutni favorit protiv Olimipka iz Marseja. Tim iz Bergama je u četvrtfinalu eliminisao slavni Liverpul! Marsej je posle dugo vremena došao do polufinala nekog evropskog takmičenja, a čini se da bi tu mogao i da završi put. Ekipa sa juga Francuske već dugi niz godina ima očajne rezultate, daleko su od bilo kakve borbe za titulu šampiona.