back to top
mojatv

BRAGA POSLE DECENIJU DOČEKALA LIGU ŠAMPIONA: Đuričić i Mladenović ostali bez elite, Galatasaraj i Jang Bojs obezbedili prolaz

Fudbaleri Brage pobedili su Panatinaikos 1:0 u revanšu ple-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, što je rezultat koji portugalski tim vodi u grupnu fazu ovog takmičenja. U prvom meču plej-ofa za elitu Braga je slavila 3:2.

Gotovo da nije bilo uzbuđenja na ovom meču, vodila se izjednačena bitka, ali nije bilo konkretnih poteza nijednog tima sve do 83. minuta, kada je gol za goste postigao Bruma.

GOLO DO BRUMA! 📽️ @FootColicpic.twitter.com/MYcK0rfB1t
— Football Report (@FootballReprt) August 29, 2023

Srpski reprezentativac Filip Đuričić u igru je ušao u 74. minutu meča, dok je Filip Mladenović utakmicu proveo na klupi.

Jang Bojs je na svom terenu pobedio Makabi Haifu sa 3:0. U prvom susretu u Izraelu nije bilo pogodaka.

Strelci za Jang Bojs na večerašnjem meču bili su Kedrik Iten u 23, Abdulaje Sek autogol u 28. i Filip Ugrinić u 46. minutu.

Fudbaleri Galatasaraja plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su u revanš meču baraža na svom terenu pobedili Molde sa 2:1.U prvom susretu u Norveškoj, Galatasaraj je slavio sa 3:2.

Poveo je Galatasaraj golom Maura Ikardija iz penala u sedmom minutu, da bi izjednačenje Moldeu doneo Erik Heštad pogotkom u 66. minutu.

#GSvMOL mauro icardi penaltı golü pic.twitter.com/IKZwk6eUYe
— Can (@Nutuk0) August 29, 2023

Pobedu Galatasaraju doneo je Anhelino golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Žreb za grupnu fazu Lige šampiona na programu je u petak, 31. avgusta u Monaku.

Molde, Panatinaikos i Makabi Haifa takmičenje nastavljaju u Ligi Evropa.