CEDEVITA SRUŠILA ZVEZDU: Crveno-beli poklekli u dvorani ”Tivoli”

Košarkaši Cedevita Olimpije naneli su Crvenoj zvezdi drugi poraz u ABA ligi ove sezone, pošto su na domaćem parketu slavili rezultat 96:86.

ЦЕДЕВИТА СРУШИЛА ЗВЕЗДУ: Црвено-бели поклекли у дворани Тиволи

Cedevita je kontrolisala meč od samog početka, prvu četvrtinu su završili sa dva poena prednosti.

Tokom druge četvrtine domaćini su stegli odbranu, a crveno-beli nisu mogli da postignu koš punih šest minuta, te ekipa iz Ljubljane odlazi na poluvreme sa 12 poena prednosti.

Odlično su otvorili domaći i treću četvrtinu, ali Zvezda dodaje gas u ostatku deonice i uspeva da smanji rezultat na jednocifren i sa samo pet poena razlike uđe u poslednjih 10 minuta.

Pritiskali su gosti, ali je Cedevita uspela da odoli svim napadima crveno-belih i odnesu važnu pobedu u dvorani ”Tivoli”.

Najefikasniji kod domaće ekipe bili su Karlo Matković sa 23 i Zoran Dragić sa 19 poena, dok su kod gostiju Jago Mateus i Nemanja Nedović ubacili po 24 poena.

BONUS VIDEO: Cilj mi je bio da igram za Zvezdu ili Partizan