ČUDESNA ASISTENCIJA DUŠANA TADIĆA: Srpski as ostavio Fenerbahče u trci za titulu! VIDEO

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su u derbiju 34. kola prvenstva Turske Bešiktaš sa 2:1.

Golove za domaći tim postigli su Batšaui u 30. i Kaveči u 69. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Tosun u 82. minutu.

Fenerbahče je ovom pobedom stigao do 89 bodova, četiri manje u odnosu na vodeći Galatasaraj. Bešiktaš je ostao na petom mestu sa 51 bodom, četiri manje u odnosu na mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Briljirao je na ovoj utakmici Dušan Tadić. Srpski reprezentativac je od početka do kraja bio veoma aktivan, a posle njegove čudesne asistencije Fenerbahče je stigao do vođstva. Tadić se u pravom trenutku ubacio u kazneni prostor gostiju, a onda ramenom asistirao Batšauiju za gol.

Tadiću je ovo bila 12. asistencija u prvenstvu Turske, čime se primakao Mertensu na jednu asistenciju zaostatka. Srpski as ima i devet golova do sada.