back to top
mojatv

DINAMO UDALJIO ZVEZDU OD LIGE ŠAMPIONA – ALI MU DRUGI ISKOPALI RUPU: Evo ko pravi problem hrvatskom prvaku!

Od naredne jeseni startuje novi format Lige šampiona, sa 36 umesto dosadašnja 32 učesnika.

Neće više biti grupne faze već će svaki tim odigrati po osam utakmica pre eliminacionog dela.

Crvena zvezda kao prvak Srbije nada se direktnom plasmanu u elitno takmičenje na osnovu UEFA koeficijenta, ali šanse za to su jako male

Srpski šampion se sa 40.000 bodova sasvim dobro kotira, međutim, dva kluba, koja imaju realne šanse da uzmu nacionalnu titulu, nalaze se ispred crveno-belih.

To su zagrebački Dinamo u Hrvatskoj (50.000) i ukrajinski Šahtjor (63.000).

Dinamo je u nedelju u direktnom duelu slavio u Rijeci, tako da “modri” imaju četiri boda više na tri kola pre kraja šampionata i na korak su od osvajanja nove titule.

Ali ni im to ne garanhtuje direktan plasman u Ligu šampiona.

Naime Šahtjor tri runde pre kraja vodi u ukrajinskom prvenstvu sa četiri boda prednosti u odnosu na kijevski Dinamo, sa kojim igraju za vikend.

Međutim čak i Šahtjor nože da “izvisi” ukoliko Borusija Dortmund osvoji Ligu šampiona, te u Bundesligi završi kao peta.

“Milioneri” upravo tu poziciju drže u Nemačkoj, dok u polufinalu tekuće sezone brane 1:0 iz prvog meča protiv PSŽ – a u Parizu.