IZGUBILA PRVI SET, PA DODALA GAS: Fernandez osvojila titulu na turniru u Hong Kongu

Kanadska teniserka Lejla Fernandez osvojila je danas titulu na turniru u Hong Kongu, pošto je u finalu pobedila 85. teniserku sveta Čehinju Katerinu Sinijakovu posle tri seta, 3:6, 6:4, 6:4.

Fernandez, 60. teniserka sveta, pobedila je posle dva sata i 49 minuta i osvojila prvu titulu u sezoni, a treću u karijeri.

Sinijakova je napravila dva brejka u prvom setu i povela u meču.

Fernandez je uzvratila u drugom setu, povela je sa 4:0, prednost brejka je sačuvala do kraja i izjednačila.

Ona je imala prednost i u trećem setu, ali je Sinijakova vratila brejk za 3:3. Teniserke su posle toga razmenile tri brejka, a Fernandez je u 10. gemu sačuvala svoj servis i pobedila posle druge meč lopte.

Fernandez će se od ponedeljka vratiti među 50 najboljih na WTA listi.