mojatv

KAKAV DERBI LIVERPUL – ARSENAL: Sastala se dva vodeća tima Premijer lige i uopšte nisu razočarala! (VIDEO)

Liverpul i Arsenal, dva tima sa samog vrha tabele Premijer lige, sastala su se u 18. kolu i iako ni jedan ni drugi nisu u potpunosti zadovoljili očekivanja sopstvenih navijača, brojnim ljubiteljima fudbala širom sveta jesu.

какав дерби ливерпул - арсенал: састала се два водећа тима премијер лиге и уопште нису разочарала! (видео)

Konačan rezultat, 1:1, ostavio ih je i dalje na čelu, odnosno Arsenal je zadržao prvo mesto, sada sa 40 bodova, a Liverpul sa jednim manje (koliko ima i Aston Vila) nalazi se na drugoj poziciji. Tik iza njih su Totenhem sa 36 bodova i Mančester siti sa 34 (ali i utakmicom manje), dok slede Vest Hem (30), Njukasl (29), Mančester junajted (28) i ostali.

Već u četvrtom minutu velikog premijerligaškog derbija mreža se zatresla, i to, na iznenađenje domaćih navijača na “Enfildu” – mreža njihovog voljenog tima, Liverpula.

Odegard je tada iz slobodnog udarca proigrao Gabrijela, a on dao gol za 0:1 u korist Arsenala (VIDEO), čija je kretnja igrača prilično zbunila suparnike.

Međutim, nije ni pola sata trajalo zadovoljstvo pristalica “tobdžija”, jer je u 29. minutu Mohamed Salah dao gol za 1:1 (VIDEO), na dugačko dodavanje Aleksander-Arnolda, posle kog je Egipćanin solo-prodorom oduševio “Kop”.

A nakon što je Martineli propustio prilično izglednu priliku za Arsenal u završnici prvog poluvremena, u kome je njegova ekipa ostavila bolji utisak, a u napadu bila daleko konkretnija od domaćina, sve se promenilo u nastavku.

Liverpul je potpuno preokrenuo zbivanja što se tiče jednostavnosti igre i sprovođenja u delo ofanzivnih zamisli, više je nego duplirao broj svojih šansi (sa četiri na devet), smanjio suparničke (sa sedam na pet), a imao i najbolju priliku.

Tada, u 72. minutu, kontru Crvenih 4 na 2 Salah je hteo da kruniše “zahvalnom asistencijom” saigraču koji mu je omogućio izjednačučuju pogodak, no Trent Aleksander Arnold je samo pogodio prečku gola Arsenala.

A HUGE miss from Trent Alexander-Arnold 🤯❌ pic.twitter.com/CpppKIRrCV
— SPORTbible (@sportbible) December 23, 2023

I CANNOT BELIEVE TRENT ALEXANDER ARNOLD HAS MISSED THIS???😭😭😭 pic.twitter.com/IkRaYFA62j
— Samii (@samiichels) December 23, 2023

Na kraju, ostalo je 1:1, što samo obećava da će i nastavak šampionske trke u Premijer ligi biti i te kako uzbudljiv, baš kao što je to i dosad bio slučaj.

kakav derbi liverpul - arsenal: sastala se dva vodeća tima premijer lige i uopšte nisu razočarala! (video)