KAKAV ŠOK U TURSKOJ: Dušan Tadić i Fenerbahče doživeli veliki kiks, pola zemlje “besni” zbog onog što sudije rade (VIDEO)

FUDBALERI Fenerbahčea u 25. kolu turske Superlige nisu opravdali očekivanja svojih pristalica – odigrali su samo 2:2 sa nejakom ekipom Alanjaspora, koja se bori za opstanak, i tako više nisu na deobi čelne pozicije.

какав шок у турској: душан тадић и фенербахче доживели велики кикс, пола земље бесни због оног што судије раде (видео)

Alex Nicodim / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić bio je starter u ekipi “Fenera”, koja se skoro od samog početka našla u neočekivanom problemu.

Naime, Augosto je u 12. minutu doneo senzacionalno vođstvo autsajderu (Alanja je u ovaj meč ušla kao 16. na tabeli, prva iznad crte koja razdvaja ekipe koje ispadaju i one koje ostaju u elitnom društvu).

To vođstvo je bilo na snazi sve dok na “scenu” nije stupio srpski fudbalski mađioničar.

Tadić je, naime, dao gol iz penala u 49. minutu, a pritom je odluka da se dosudi najstroža kazna razbesnela ne samo navijače Alanjaspora, već i drugih klubova kojima “Fener” nije mio – jer su smatrali da je sudija tom prilikom uručio poklon slavnom klubu:

Da li jeste, procenite sami:

Hem Tadic’e kırmızıyı veremiyorlar hem de şu pozisyonda penaltıyı çalabiliyorlar.
Hiç mi vicdanınız yok lan sizin. Hak yemek bu kadar kolay mı?#KadıköydeKaraGece
— konsantrasyon⚡ (@rerererararaaa) February 11, 2024

Besnela je ta “polovina Turske” i kada Dušan Tadić zbog ovog starta nije dobio crveni karton…

Tadiç’e Kırmızı kartı vermedin bir de
Dübüründen penaltı uydurdun.
Bütün takdir haklarını Fener lehine kullandın
Mahallede halı sahada hakemlik yapamaz bu hakem Cihan
Düşün artık futbolun yakasından.@TFF_Org#Allahbelanızıversin.#KadıköydeKaraGece pic.twitter.com/DhLLwM2PeO
— 🇹🇷 H.A.E 🇹🇷 🦁 💛❤️ (@oldcity61) February 11, 2024

… ali su na kraju najnezadovoljniji bili navijači Fenerbahčea.

Jer, iako je deset minuta posle Tadićevog gola asistencija Muldura omogućila je Džeku da donese preokret, meč je završen bez pobednika.

U 63. minutu Augosto je lukavnim udarcem poravnao na 2:2 i tako postavio konačan rezultat.

GOL | Fenerbahçe 2-2 Alanyaspor
63′ Augusto pic.twitter.com/TtX4f5QbcQ
— Winner Galatasaray (@winnergalatasry) February 11, 2024

Usled neočekivanog remija, Fenerbahče nije uspeo da se vrati na deobu prvog mesta na tabeli turske Superlige – ima 64 bodova, a dva više je sakupio Galatasaraj koji je sa 2:0 savladao osmoplasirani Bašakšehir.

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“