KAKAV TRILER U HUMSKOJ! Partizan tek posle penal-drame prošao u polufinale Kupa Srbije u fudbalu

FK Partizan se, teže nego što se očekivalo, plasirao u polufinale Kupa – vodio je protiv Voždovca, potom primio gol pred sam kraj meča, pa se došlo do jedanaesteraca, a u tome su se crno-beli bolje snašli i prošli dalje rezultatom 1:1, penalima 4:3.

какав трилер у хумској! партизан тек после пенал-драме прошао у полуфинале купа србије у фудбалу

Fudbaleri Partizana dobro su počeli utakmicu, stvarali šanse i pokušali da napadnu ekipu Voždovca. I pored svega “crno-beli” nisu imali konkretnih šansi. Jesu lako dolazili do protivničkog šesnaesterca međutim ređale su se greške u završnici i pogodaka nije bilo. Pored nedorečenog napda, dešavale su se greške i u odbrani kod izabranika Igora Duljaja, pa je Voždovac u par navrata dobio “poklon” od Partizanove odrbane, ali ga “zmajevi” nisu iskoristili.

Tek pred kraj poluvremena, Samed Baždar uspeo je da iskoristi grešku odbrane Voždovca i da donese partizanu prednost u 47. minutu. Sa tim rezultatom otišlo se i na pauzu.

Drugi deo utakmice počeo je dosta mirnije. Nisu ni jedna ni druga ekipa imale neke kolosalne šanse, više su se dodavali na sredini terena i pokušavali iz kontra napda da dođu do prilike. Voždovac je od 60. minuta počeo konkretnije da napada, ali idalje nisu uspevali da ugroze gol Aleksandra Jovanovića, sve do 70. minuta kada je usledio još jedan “poklon” ovog puta od Nemanje Nikolića koji je igrao rukom i sudija je, posle gledanja VAR snimka, pokazao na belu tačku.

Žunior Flemings je preuzeo odgovornost i izveo jednaesterac, ali je to uradio dosta loše i Jovanović je bez problema zaustavio udarac.

Nisu obe ekipe imale neke velike prilike u nastavku utakmice. Duljaj je pravio izmene pa su tako ušli Aleksandar Šćekić i Aleksa Janković ne bi li pomogli da se sačuva minimalnu prednost, ali tako nije mislio Stefan Pirgić. On je u 89. minutu postigao sajajn gol sa ivice kaznenog prostora i doneo svojoj ekipi izjednačenje.

Partizan nije uspeo da se oporavi od šoka u dodatnih pet minuta igre, te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca koji su morali da odluče ko će igrati u polufinalu Kupa Srbije.

Tokom izvođenja penala, odmah na početku Jovanovć je nastavio gde je stao i odmah odbranio penal Mihajlu Neškoviću. Janković i Nikolić su bili precizni za Partizan, dok su za Voždovac bili precizni Đurđević i Petrović. Antić je pogodio u trećoj seriji za “crno-bele”, a onda je Flemings ponovo loše izveo udarac ali uz dosta sreće lopta je ušla u gol. U poslednjoj seriji za Voždovac je odgovornost preuzeo upravo Pirgić, ali je Jovanović opet bio heroj i odbranom odveo u polufinale Kupa Srbije.

kakav triler u humskoj! partizan tek posle penal-drame prošao u polufinale kupa srbije u fudbalu
Neverica pred klupom Voždovca tokom penal-serije sa Partizanom / Foto: Printskrin/Arena sport

BONUS VIDEO: (P)OD PREČKU: Sjajan gol Kastilja oduševio navijače Partizana