KRALJEVI PREOKRETA! Partizan KIDA ŽIVCE navijačima, ali POBEĐUJE: Jedan detalj u trijumfima crno-belih se POSEBNO IZDVAJA!

Fudbaleri Partizana uspeli su da savladaju Radnik iz Surdulice posle velike drame. Gubili su crno-beli sa 0:2, ali su zaigrali daleko bolje u drugom poluvremenu, te su nagrađeni u samom finišu kada je Bibars Natho realizovao penal za 3:2.

Pokazala je četa Igora Duljaja da ima srce, karakter i hrabrost, a ova generacija se od nekih prethodnih razlikuje upravo po tome. Nije prvi put da su crno-beli stizali do preokreta ove sezone – čak devet bodova u Super ligi Srbije ove sezone Partizan je osvojio pošto je gubio na poluvremenu!

Isto bodova posle preokreta osvojili su i velikani poput Reala iz Madrida i Liverpula, samo što su ova dva tima po dva puta gubila na poluvremenu, dok su po jednom do odlaska na odmor uspeli da stignu do povoljnijeg rezultata.

Points gained from losing positions in 2023-24 so far, across Europe’s top five leagues:

🥇 Liverpool 9
🥇 Real Madrid 9

Tottenham Hotspur 7
TSG Hoffenheim 6
Brest 6 pic.twitter.com/1BMXgdiAep
— Opta Analyst (@OptaAnalyst) September 18, 2023

Dakle, crno-beli su uspešniji od Reala i Liverpula kada su preokreti ove sezone u pitanju.

– Poslednjim utakmicama probali smo da “ubijemo” naše navijače. Priredili smo im teške trenutke. Vratili smo se posle 0:2, tada smo počeli da igramo – rekao je, između ostalog, Bibars Natho posle pobede protiv Radnika. I, nije bio daleko od istine!

Sve je počelo 13. avgusta kada je u Humsku stigao niški Radnički koji je posle 45 minuta igre vodio sa 0:1 golom Petrova. Probudili su se izabranici Igora Duljaja u nastavku, “šok terapija” je uspela, te su Natho iz penala, a zatim i Severina iz slobodnog udarca doneli preokret i tri boda crno-belima.

Naredni preokret desio se trećeg septembra na krovu tržnog centra “Stadion” kada je IMT vodio protiv Partizana sa 1:0 na poluvremenu golom Vukića, da bi početkom drugog dela Kodžić povisio na 2:0. Delovalo je da su sve lađe crno-belih potonule, ali su kraljevi preokreta i majstori završnica ponovo zablistali kada je bilo najpotrebnije. Saldanja, zatim Natho iz penala, pa Nikolić, pogađali su za Partizan koji je na kraju slavio sa 3:2.

Poslednji u nizu preokreta bio je ovaj protiv Radnika iz Surdulice. Gašić i Duronjić doneli su dva gola prednosti gostima, izgledalo je kao da će ova ekipa na jug Srbije krenuti sa bodom ili čak sva tri, ali… Zahid je smanjio na 1:2, pa su Saldanja i Natho golovima iz penala doneli pobedu Partizanu (3:2).

Jedan detalj u ova tri preokreta se posebno izdvaja – Partizan je na svim mečevima koje je dobio, a da je gubio na poluvremenu, imao bar jedan jedanaesterac. Tri penala, po jedan na svakom meču, realizovao je Bibars Natho, dok je protiv Radnika pored Izraelca sa bele tačke bio precizan i Saldanja.

Takođe, i u Evropi su izabranici Igora Duljaja imali jedan preokret, ruku na srce, ne tokom samog meča. Izgubio je Partizan od Sabaha sa 2:0 u Azerbejdžanu, da bi u Humskoj slavio istim rezultatom golovima Saldanje i Natha. Penali kao “prateći motiv” svih preokreta crno-belih pojavili su se i u ovom meču, samo ne u regularnom toku igre i produžecima, već kao momenat odluke.

Tada je u heroja izrastao golman Aleksandar Jovanović i odveo je Partizan na megdan Nordsjelandu koji se, na veliku žalost navijača, završio tragično.