MEGA DEKLASIRALA CRVENU ZVEZDU: Rapsodija domaće ekipe u plej-of seriji

Ekipa Mege savladala je Crvenu zvezdu na startu finalne serije plej-ofa.

Domaće košarkašice su na svom terenu u TC “Dejan Milojević” slavile rezultatom 96:54 (22:12, 26:13, 24:16, 24:13).

Druga utakmica za titulu šampiona igra se u četvrtak u Železniku od 18 časova, a domaćin će biti Crvena zvezda.

Šampion će postati ekipa koja prva stigne do tri pobede.

U pobedničkom timu Nevena Vučković je postigla 22 poena, uz 10 skokova za indeks korisnosti 30.

Nadežda Nedeljkov je postigla 17 poena, a Jovana Popović 14, uz šest asistencija i četiri odvojene lopte. Nevena Rosić je upisala 13 poena i pet asistencija.

U gostujućem timu Kim Rojster je postigla 17 poena, a Lena Radulović 10.

Obe ekipe su nervozno počele utakmicu. Dosta izgubljenih lopti i promašaja uslovili su da vidimo mali broj poena u prvih šest minuta – 6:2.

Posle Tv tajm-uta Mega je trojkama Vučković i Nedeljkov, kao i pomenima Vučković u kontri stigla do prve dvocifrene prednosti -17:6 u 9. minutu.

Mega je drugu četvrtinu otvorila trojkama Nedeljkov i dva puta Tripković, pa je stekla 16 poena prednosti. Mišeljić je u 12.minutu postigla prvu trojku za Zvezdu.

Serijom 11:0 domaći tim je u 17. minutu poveo sa 42:19.

Prednost Mege je u dva navrata iznosila i 24 poena, a na isteku 20 minuta domaćin je vodio 48:25.

Zvezda ni u nastavku nije mogla da pronađe način da se vrati u meč. Domaći tim je sa lakoćom držao visoku prednost, a sa novim pogođenim trojkama i poenima iz kontranapada stigao do 29 poena viška u 26. minutu – 62:33.

Na isteku treće četvrtine Mega je vodila sa 72:41.

Iako je rezultatski utakmica već bila rešena, Mega je na startu poslednje četvrtine pokazala odliku koja ju je krasila tokom cele utakmice – čvrsta odbrana doprinela je da Zvezda prva dva minuta bude bez poena.

Mega je poslednju četvrtinu dobila rezultatom24:13, za konačnih 96:54.

Utakmici je prisustvovao i Nemanja Jović košarkaš Majamija koji je stigao u Beograd nakon završene sezone u NBA ligi.