NAJVEĆI DERBI ITALIJE: Dušan Vlahović maestralnim golom načeo Inter, neroazuri preko Lautara stigli do boda! VIDEO

Fudbaleri Juventusa i Intera odigrali su nerešeno 1:1 (1:1) u 13. kolu Serije A.

Torinska Stara dama je u najvećem derbiju Italije povela u 27. minutu golom Dušana Vlahovića.

GOL POGLEDAJTE OVDE

Vlahović je oduzeo loptu rivalu na sredini terena, uposlio Kjezu na desnoj strani, a onda od njega dobio loptu na oko 15 metara od gola Intera i sjajnim udarcem je poslao u donji levi ugao golmana Intera. Bio je to peti gol u prvenstvu srpskog reprezentativca.

27′ | DUŠAN VLAHOVIĆ ⚽️ DUŠAN VLAHOVIĆ Siamo avanti noi!! ⚪️⚫️#JuveInter [1-0] pic.twitter.com/z6mgaYYL9q
— JuventusFC (@juventusfc) November 26, 2023

Inter je ubrzo izjednačio. Lautaro Martinez je u 33. minutu postigao gol na asistenciju Tirama. To je njegov 13. gol i trenutno je vodeći strelac Serije A.

VLAHOVIC GOAL 💥⚽️ pic.twitter.com/1yRABkrF9q
— JuveFC (@juvefcdotcom) November 26, 2023

Inter je ostao prvi i ima 32 boda, dva više u odnosu na drugoplasirani Juventus.

U narednom kolu, Juventus će gostovati Moncu, dok će Inter gostovati Napoliju.

Ecco la #Juventus allo stadio ⚪️⚫️ #JuveInter pic.twitter.com/UIyg8lIx7S
— JuventusNews24.com (@junews24com) November 26, 2023

Obe ekipe su ušle u meč u sjajnoj formi. Juventus je vezao pet pobeda, a nije poražen na poslednjih sedam utakmica.

Si scalda il clima all’Allianz Stadium per il #derbyditalia, in attesa delle due formazioni. Notte gelata a #Torino. 🥶⚪️⚫️🆚️⚫️🔵 #JuveInter #Juventus #Inter 📲 @calciomercatoit pic.twitter.com/OPlf6NKBbv
— Christian Masotti (@ChriMasotti) November 26, 2023

Inter ima četiri pobede u nizu i šest utakmica bez poraza. Zanimljivo je da je poslednji poraz i jednoj i drugoj ekipi naneo Sasuolo.

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović je uoči ovog kola vodeći strelac Juventusa sa četiri gola u dosadašnjem delu prvenstva. Na drugoj strani, Inter ima sjajne pojedince. Vodeći strelac lige je Lautaro Martinez sa 12 golova. Čalhanoglu je postigao pet, a TIram četiri gola za nero-azure.

U startnoj postavi je i drugi srpski reprezentativac Filip Kostić, koji je u dosadašnjem delu prvenstva Italije jedan od vodećih asistenata.