back to top
mojatv

NAVIJAČI TRAŽE OD TRENERA DA PODNESE OSTAVKU, A HRVATSKI AS JE STAO U NJEGOVU ZAŠTITU! Brani ga svim silama: “Imamo poverenje…”

Hrvatski fudbaler Ivan Rakitić nezadovoljan je što je Sevilja u nedelju osvojila samo bod u susretu s Viljarealom pred svojim navijačima, ali je javno podržao trenera Dijega Alonsa čiju ostavku traže navijači.

“Bod nije dovoljan. Bili smo bliži osvajanju tri boda, ali ovo je situacija u kojoj se često nalazimo”, rekao je 35-godišnji Rakitić posle remija 1:1, prenela je agencija Hina.

Kike Salas je u 75. minutu pogodio za vođstvo Sevilje, ali je samo dva minuta kasnije Viljareal izjednačio golom Moralesa.

“Trudili smo se, borili, nismo se predavali… ekipa je pokazala želju. Još jednom hvala navijačima na podršci”, rekao je Rakitić za televiziju Movistar.

Navijači su nezadovoljni jer ni novi trener Alonso nije uspio da preokrene loš ulazak u sezonu. Otkako je bivši selektor Urugvaja seo na klupu u oktobru, Sevilja je uspela da pobedi samo jednom u deset utakmica i to protiv niželigaša u kupu.

“Imamo maksimalno poverenje u trenera. Fudbal je jednostavno okrutan jer smo napadali, teško došli do vođstva i odmah primili gol”, rekao je Rakitić.

Priznao je da navijači ne zaslužuju ovakvu seriju loših rezultata koja je prikovala Sevilju na 15. mesto među 20 klubova Primere i na poslednje mesto u grupi Lige šampiona.

“Ali nismo bez energije, nismo spustili glavu, pa verujem da ćemo konačno doći do pobede koju nam je preko potrebna”, zaključio je Rakitić.

Sevilja, prošlogodišnji osvajač Lige Evropa, nalazi se poslednjih dana na udaru kritika navijača koji su prošlog meseca došli na trening da bi rekli igračima da nisu zadovoljni. U poslednjih pet utakmica upisali su tri poraza i dva remija.