back to top
mojatv

OFK BEOGRAD ZVANIČNO U SUPERLIGI: Romantika ponovo na najvećoj sceni! Velika borba 4 kluba za drugo mesto

Fudbaleri OFK Beograda ozvaničili su plasman u Superligu Srbije posle pobede u Odžacima nad Tekstilcem – 2:1.

U okviru 2. kola plej-ofa, odnosno ukupno 32. kola OFK Beograd je posle poluvremena bez golova u nastavku osvojio sva tri boda na Zapadu Bačke. Georgijević je u 48. i 62. minutu dao golove, dok je počasni pogodak za Tekstilac postigao Zličić u 71. minutu.

Tekstilac je, uprkos porazu, ostao u trci za drugo mesto, koje takođe vodi u elitni rang.

Odžačani su, međutim, jedna od četiri ekipe koje se bore za to mesto.

Najviše je u ovom kolu profitirala ekipa Inđije koja je u gostima savladala Jedinstvo iz Uba sa 2:1. Domaćin je poveo golom Zubairua u 27. miutu, a preokret su doneli Janjić u 80. i Desančić u trećem minutu nadoknade vremena.

Inđija je tako iskoristila i kiks Smedereva koje je poraženo na gostvanju Grafičaru. Domaćin je do tri boda stigao posle preokreta, golovima Mladenovića u 73. i Ajdara u 90. minutu, dok je Lokosa u 25. minutu doneo gostima vođstvo.

OFK Beograd na tabeli ima 68 bodova.

Pet kola pre kraja četiri ekipe koje se bore za drugo mesto dele svega dva boda. Inđija je sada druga sa 53 boda, Jedinstvo je treće sa 52 boda, dok Tekstilac i Smederevo sada imaju po 51 bod.

U narednom kolu OFK Beograd dočekuje Inđiju, a u još jednom derbiju igraju Jedinstvo i Tekstilac. Smederevo dočekuje Mačvu, dok se u preostaloj utakmici sastaju Radnički iz Sremske Mitrovice i Grafičar.