PAOK IZBACIO I PONIZIO DINAMO! Zagrepčani došli sa dva gola kapitala, pa POMODRILI u paklu Soluna! Srbin ih dotukao PETARDOM

Zagrebački Dinamo doživeo je pravi fijasko u meču osmine finala Lige konferencija! PAOK je pobedio Dinamo sa 5:1 (3:0) i na taj način nadoknadio 0:2 iz prve utakmice.

U Solunu je goste dočekao pravi pakao. Navijači grčkog velikana napravili su atmosferu za pamćenje, a fudbaleri su igrali kao u transu. Ređale su se šanse kao na traci i bilo je pitanje momenta kada će početi goleada.

Baba, Sučić i Tomas su od 27. do 42. minutu postigli golove i potpuno okrenuli stvari u ovom dvomeču! PAOK je na poluvreme otišao sa 3:0, a mogao je i još neki put da savlada Nevistića.

#FinalScore at Toumba Stadium: PAOK-Dinamo Zagreb 5-1 #PAOKDZG #UECL #FightBack pic.twitter.com/zKsr535wAu
— PAOK FC (@PAOK_FC) March 14, 2024

Dinamo se probudio u nastavku i brzo smanjio na 3:1, ali više od toga nije mogao! Kouliriakis je golom u 74. minutu vratio željena tri gola viška domaćem timu.

Zagrepčani su napadali do kraja, čak postigli i gol, ali je on poništen intervencijom VAR arbitra.

Andrija Živković wasn’t decisive, but he was important. The 1-0 came from his corner and he just scored the 5-1 from a penalty. • 3 key passes • 2 big chances created What a comeback by PAOK after losing 2-0 in Zagreb. 👍🏼pic.twitter.com/HYQBBL40ch https://t.co/wzivMWWkqu
— Serbian Football Scout (@SerbFootyScout) March 14, 2024

Tačku na veliku pobedu PAOK stavio je Andrija Živković u poslednjem minutu sa bele tačke!

Plasman u četvrtfinale obezbedio je i Fenerbahče, i pored poraza na svom terenu u Istanbulu od Sen Žiloaza sa 0:1.

Fenerbahče je plasman u narednu rundu ostvario pobedom u prvom meču u gostima od 3:0.

Strelac pobedonosnog gola za goste na večerašnjem meču bio je Matijas Rasmusen u 68. minutu.

Fjorentina i Makabi iz Haife su u Firenci odigrali nerešeno 1:1, pa je plasman u četvrtfinale Fjorentina ostvarila zahvaljujući pobedi u prvom meču 4:3.

Povela je Fjorentina golom Antonina Baraka u 59. minutu, da bi izjednačenje Makabiju doneo Anan Kalaili pogotkom u 88. minutu.

Viktorija Plzen je posle boljeg izvođenja penala eliminisala Servet ukupnim rezultatom 3:1. U večerašnjem meču u Češkoj nije bilo pogodaka, isto kao i u prvom susretu u Ženevi.