PARTIZAN IGRAO ODLIČNO 30 MINUTA, A ONDA POTPUNO STAO: Panatinaikos pobedio crno-bele u paklu OAKE, Doužer nije mogao sam!

Košarkaši Partizana poraženi su u meču 22. kola Evrolige od Panatinaikosa u Atini. “Zeleni” su slavili posle velike borbe sa 84:71.

Šteta… Partizan je mogao da dođe do velikog brejka na vrućem gostovanju, ali nije u odlučujućim momentima igra crno-belih se raspala.

Nedostajao je srpskom timu kapiten Kevin Panter, posebno u trenucima kada nije bilo igrača koji je mogao da “povuče”. Osetila se sužena rotacija posebno u napadu.

A, moglo je sve da bude i drugačije. Vodio je Partizan u većem delu trećeg kvartala, ali je zakucavanje Lesora uz zvuk sirene za kraj treće četvrtine sve okrenuo na vodenicu Atinjana (58:58). Vezali su domaći osam poena i prelomili meč.

partizan igrao odlično 30 minuta, a onda potpuno stao: panatinaikos pobedio crno-bele u paklu oake, doužer nije mogao sam!

1 / 8 Foto: Starsport

partizan igrao odlično 30 minuta, a onda potpuno stao: panatinaikos pobedio crno-bele u paklu oake, doužer nije mogao sam!partizan igrao odlično 30 minuta, a onda potpuno stao: panatinaikos pobedio crno-bele u paklu oake, doužer nije mogao sam!partizan igrao odlično 30 minuta, a onda potpuno stao: panatinaikos pobedio crno-bele u paklu oake, doužer nije mogao sam!partizan igrao odlično 30 minuta, a onda potpuno stao: panatinaikos pobedio crno-bele u paklu oake, doužer nije mogao sam!

Nan je bio nezaustavljav na sinoćnoj utakmici (21 poen). Polazilo mu je sve za rukom i pokazao je zašto slovi za jednog od najboljih igrača Evrolige. Mitoglu je ubacio 16, a Lesor 14 poena.

Doužer je odigrao izuzetno dobar meč (17 poena, 7 skokova, 8 asistencija, 6 ukradenih lopti), ali nije imao adekvatnu pomoć saigrača. Svoje dobre momente imali su Kaboklo, Koprivica i Smailagić, ali nije postojao kontinutet kvalitetne igre. Naneli je imao 13 poena, a Smailagić 11.

Panatinaikos je tim koji to ne prašta. Oni dižu formu i nema sumnje da će biti pretendenti na osvajanje Evrolige.

Partizan ima skor od 11 pobeda i 11 poraza, dok Panatinaikos ima učinak 14 pobeda i 8 poraza.

.@kos_slou 🤌🏼#paobcaktor – @PartizanBC pic.twitter.com/TAfP1lxNGI
— Panathinaikos BC (@paobcgr) January 19, 2024

Evo kako je izgledao tok meča u Atini:

40. minut – Grent postiže poene uz faul i stavlja tačku na ovaj meč – 82:71.

39. minut – Naneli fauliran pri šutu za dva poena. Američki bek ubacuje samo jedno bacanje – 79:71.

39. minut – Dva bacanja postiže Kaboklo posle tajm-auta Obradovića. Zatim, domaći gube loptu, ali dve trojke promašuju crno-beli, prvo Kaboklo, pa Naneli. Mitoglu ubacuje dve penala – 79:70.

38. minut – Doužer sa jedne, a Lesor sa druge strane postižu po dva poena. Kaboklo gubi dve lopte u kratkom periodu – 77:68.

37. minut – Svašta smo videli u ovim momentima u OAKA Areni. Mitoglu vezuje pet poena, Naneli daje dva poena… Bilo je tu i spornih odluka na štetu Partizana – 75:66.

35. minut – Smailagić moćno zakucava. A, potom crno-belima ističe napad… Šteta, bila je to prilika za potpuni povratak u meč – 71:64.

34. minut – Ovo nije trebalo crno-belima. Trojka Slukasa. Prvi trojka domaćina u drugo m poluvremenu – 69:62. Zatim, Doužer faulira Nana, koji to koristi i ubacuje dva penala – 71:62.

33. minut – Lesor na ziceru, dolazi do već 10 poena. Smailagić fauliran na drugoj strani (1/2 bacanja). A, Nan dobija uz to i tehničku – 66:62.

32. minut – Istekao je napad Partizana, ali u narednom Naneli je poentirao – 64:60.

32. minut – Lesor zakucava. Serija domaćina 8-0, Obradović traži minut odmora – 64:58.

31. minut – Četiri bacanja za domaće u prvih 30 sekundi poslednje četvrtine. Sve su pogodili – 62:58.

IV ČETVRTINA

30. minut – Dosta faulova u ovim momentima. Smit siguran sa penala. Lesor je zakucao sa zvukom sirene za potpuni egal – 58:58.

29. minut – Anđušić siguran sa penala. Lesor sa druge strane takođe 2/2 sa slobodnih bacanja – 56:56. Francuski centar je na samo četiri poena.

29. minut – Doužer! Kava trojka! Šteta što je potom američki bek napravio nepotreban faul. Grent ubacuje 1/2 penala – 54:54.

28. minut – Smailagić promašuje zakucavanje, što kažnjava Nan lakim poenima na drugoj strani – 53:51.

27. minut – Smailagić dolazi do lakih poena… Ponitka je potom išao u kontranapad, ali je dobio rampu od Nana – 51:51.

26. minut – Slukas u ovim momentima igra kvalitetno. Imaće dva bacanja posle TV tajm-auta. Polovično precizan – 51:49.

25. minut – Slukas ubacuje težak šut za dva. Ali uzvraća Koprivica posle ofanizivnog skoka. Adetkunbo zakucava u narednom napadu – 50:49.

24. minut – Nan poentira, već je na 15 poena. Koprivica zakucava na drugoj strani! Brutalan potez u lice Adetokunbu – 46:47.

23. minut – Odlična odbrana Partizana. Za tri minuta domaći su ubacili samo dva poena.

22. minut – Mitoglu postiže lake poene, a Nanel ubacuje svoju prvu trojku u narednom napadu – 44:45.

21. minut – Naneli otvara drugo poluvreme poenima iz kontranapada. A, zatim Doužer blokira Lesora – 42:42.

III ČETVRTINA

Poluvreme – 42:40. Na kraju rezultat uopšte nije loš kada vidimo sva dešavanja iz prvog dela igre. Vodio je domaći tim 9 poena razlike, ali je sjajnim finišom prvog poluvremena Partizan došao na minimalan zaostatak. Doužer je odličan i ubacio je 11 poena.

Halftime #paobcaktor – @PartizanBC 42-40 pic.twitter.com/2zi8Cf3CUT

20. minut – Ledej postiže poene posle skoka u napadu, a zatim i Naneli poentira za dva – 42:40.

19. minut – Napad je sada malo proradio, ali u odbrani “škripi”. Poeni za Trifunovića, Ledeja i Doužera (1/2 bacanja) – 42:36.

18. minut – Očajna igra Partizana. Nova četiri vezana poena za domaćina, Nan i Grigonis su dodali po dva poena na konto – 40:31.

18. minut – Douzer je odličan u napadu, ali Grigonis (8 poena za 2 minuta) deluje nezaustavljivo – 36:31.

Marius for three 👌🏼#paobcaktor – @PartizanBC pic.twitter.com/qslqngnXQ8

16. minut – Posle koša Smailagića, dva loša poteza u napadu imao je Obradovićev tim. Sa druge strane, Grigonis ubacuje šest vezanih poena – 34:29.

15. minut – Anđušić odličan! Ubacuje koš uz ličnu grešku rivala. Sa druge strane, Mitoglu daje dva bacanja – 28:27.

13. minut – Nan, veliki problem za crno-bele. Ubacio je već 11 poena – 26:24.

Sramna poruka sa tribina ostavila je gorak utisak

12. minut – Rasplamsala se borba u drugom kvartalu. Antetokumbo i Nan su ubacili šest poena za domaćina, a isti broj poena delo je Smailagića, Koprivice i novajlije Smita – 24:24.

11. minut – Smit otvora svoj nastup na ovom meču sa dva poena – 18:18.

First Q #paobcaktor – @PartizanBC 18-16 pic.twitter.com/dnpH0jerdh

II ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine 18:16. Ernangomez je dalekometražnim hicem zaključio prvi deo igre. Slaba košarka, dosta izgubljenih lopti i mali broj poena, za sada.

9. minut – Posle tajm-auta Odbradovića, Partizan vezuje četiri poena. Prvo Kaboklo sa bacanja, a zatim i Smailagić iz kontranapada – 15:16.

9. minut – Nan je veliki problem za odbranu Partizana. Bek domaćina ubacuje trojku – 15:12.

8. minut – Slukas iz kontre i Mitoglu 1/2 sa linije za jedan poen. Potpuno izjednačen početak meča – 12:12.

7. minut – Doužer dodaje još dva poena, a Lesor postiže svoje prve poene na meču – 9:12.

5. minut – Nova trojka Doužera. Ovoga puta iz ćoška pogađa bek crno-belih – 7:10.

5. minut – Doužer je ostao sam van linije za tri poena. To je kaznio. Nan na drugoj strani dolazi do nova dva poena – 7:7.

3. minut – Kaboklo je već na četiri poena, Mitoglu daje prvu trojku na utakmici – 5:4.

2. minut – Kaboklo postiže prve poene za crno-bele. Od Brazilca se očekuje da danas ima bitnu ulogu – 2:2.

1. minut – Počela je utakmica u Atini. Nan ubacuje prve poene – 2:0.

I ČETVRTINA

Nije bilo lako u ovim momentima:

Dvorana “OAKA” ispunjena do poslednjeg mesta.

Ovacije za Obradovića:

Coach Obradovic is back! 💚#paobcaktor – @PartizanBC pic.twitter.com/38Z5p75x0h

19.45 – Kapiten Partizana na današnjem meču biće Uroš Trifunović.

19.40 – Emotivne scene pred početak meča

Košarkaši Partizana u meču 22. kola Evrolige igraju protiv Panatinaikosa u Atini.

Željko Obradović je navijačima Panatinaikosa doneo neke od najlepših trenutaka i najvećih radosti u klupskoj istoriji.

Popularni Žoc vraća se na mesto velikih uspeha, ali s velikom željom da njegov Partizan večeras pobedi zelene.

Crno-beli pred sobom imaju pretežak zadatak jer je PAO već duže vreme u fenomenalnoj formi, u poslednjih devet evroligaških mečeva imaju skor od devet pobeda i jednog poraza, a izgubili su samo meč u Vitoriji od Baskonije.

Posebno otežavajuća okolnost po Obradovića je neigranje kapitena Kevina Pantera. Razlog izostanka najboljeg strelca crno-belih je povišena telesna temperatura. Osim Pantera, legendarni stručnjak neće moći da računa ni na Aleksu Avramovića, koji se vratio treninzima, ali još uvek nije potpuno spreman za utakmice.

– Sigurno će atmosfera biti fenomenalna. Posle mnogo vremena Panatinaikos se nalazi u vrhu što se tiče plasmana u Evroligi. Takav su tim napravili da imaju najveće ambicije, sve to smo pričali pred našu prvu utakmicu ovde. Tim koji zaslužuje respekt, ali i mi imamo naše šanse i možemo da odigramo dobru utakmicu – rekao je Obradović.

On je tokom prethodnih dana imao sve igrače na treningu, izuzev Avramovića, ali je Kevin Panter dobio temperaturu u baš nezgodnom trenutku. Njegovu ulogu moraće da nadomeste spoljni igrači, pre svih Naneli, koji je odigrao sjajno protiv Makabija, ali i Anđušić. Centarska linija moraće da se bori protiv miljenika navijača crno-belih Matijasa Lesora, koji je Asvelku ubacio 23 poena i imao devet skokova.

– Svi znamo da će biti teška utakmica, znamo kako igraju i da imaju mnogo kvalitetnih igrača. Ali isto tako i mi smo vezali dve pobede i nadam se da ćemo biti dovoljno koncentrisani da upišemo još jednu – rekao je Partizanov visoki igrač Alen Smailagić i dodao:

– Atmosfera je, kao i uvek, dobra, trudimo se, radimo i hoćemo da maksimalno fokusirani odigramo ovu utakmicu. Nadamo se da nećemo početi kao protiv Makabija, da ćemo biti agresivni od samog starta i odigrati još jednu dobru partiju.