PET NAJVEĆIH POBEDA SRBIJE U 2023. GODINI: Srebro na Mundobasketu, Novakovo PISANJE ISTORIJE, 16 medalja srpskih atletičara…

Godina za nama donela nam je puno radosti na sportskom planu. Bodrili smo, nervirali se i na kraju veselili posle uspeha naših sportista.

Pred vama je pet najvećih pobeda srpskih sportista u minuloj godini.

SRERBO KOŠARKAŠA NA MUNDOBASKETU

Košarkaška reprezentacija Srbije nije 10. septembra uspela da osvoji titulu šampiona sveta, pošto je u finalu Svetskog prvenstva u Manili izgubila od Nemačke sa 77:83. Uz odličje, Srbija je na šampionatu sveta obezbedila i učešće na Olimpijskim igrama 2024. godine u Parizu. Orlovi su tada pokazali kako izgleda boriti se za svoj grb iz meča u meč, uprkos povredama i svim prognozama pre početka takmičenja.

NOVAK, NOVAK I NOVAK

Nema sumnje da je godinu za nama na sportkim poljima obeležio najbolji teniser ikada – Novak Đoković. Pisao je Nole istoriju svetskog tenisa ogromnim slovima! Srbin je imao skoro i savršenu godinu, a osvojio je skoro sve važne turnire, osim Vimbldona i Dejvis kupa. Đoković je po osmi put u svojoj karijeri završio godinu na prvom mestu na ATP listi, takođe, on je istu završio i osmim trofejem na završnom Mastersu u Torinu, dok je titulama na Australijan openu, Rolan Garosu i US Openu došao i do 24. Grend slem trofeja.

BISERI SRPSKE ATLETIKE

Naši sportisti su osvojili 16 medalja na najvećim svetskim takmičenjima istoriju srpske atletike ispisali velikim slovima. Kruna svega bile su četiri medalje na Evropskom prvenstvu u Minhenu – Ivana Vuleta je po sedmi put postala evropska šampionka u skoku udalj, Armin Sinančević je osvojio srebrnu medalju u bacanju kugle, Adriana Vilagoš odličje istog sjaja u bacanju koplja, a sedamnaestogodišnja Angelina Topić bronzu u skoku uvis.

SREBRO ODBOJKAŠICA

Odbojkašice Srbije nisu uspele da objedine titule svetskih i evropskih prvakinja, pošto su izgubile od Turske u izuzetno uzbudljivom i dramatičnom finalu Evropskog prvenstva u Belgiji. Ipak, i pored poraza Srpkinje su osvojile još jednu, devetu uzastopnu medalju u ovoj deceniji na velikim takmičenjima, po čemu su apsolutno najuspešnija reprezentacija.

PARTIZAN U TOP 8

Košarkaši Partizana su napravili ogroman uspeh, najveći u proteklih 13 godina, pošto su pobedom protiv Monaka uspeli da se plasiraju i u TOP 8 Evrolige! Crno-beli su se tako na spektakularan način i vratili u ovo takmičenje, gde ih nije bilo čak osam godina. Ove sezone imaju dobre šanse da ponove uspeh iz 2023. i ponovo se nađu među osam najboljih evropskih klubova. Do tada ima još dosta da se igra…

()

Bonus video:

01:24
POSTOJI OPASNA KALKULACIJA AKO BUDEMO DRUGI, POBEDA NAM JEDINO IGRA! Gajić uživo sa Filipuina pred utakmicu Srbija – Južni Sudan