back to top
mojatv

PETARDA ZAHUKTALIH PLAVACA: Čelsi razbio Vest Hem, novi kiks Aston Vile!

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu u londonskom derbiju Vest Hem 5:0, u utakmici 36. kola Premijer lige.

Čelsi je poveo u 15. minutu golom Kola Palmera, prednost je udvostručio Konor Galager u 30. minutu, a šest minuta kasnije treći gol postigao je Noni Madueke.

Konačan rezultat postavio je dvostruki strelac Nikolas Džonson, koji je postigao golove u 48. i 81. minutu.

Čelsi se posle druge uzastopne pobede, ukupno 15. u ligi popeo na sedmo mesto sa 54 boda i ima dva manje od Njukasla na šestom mestu koje vodi u Ligu konferencija.

Vest Hem je u poslednje četiri utakmice osvojio bod, a posle 13. poraza zauzima deveto mesto na tabeli sa 49 bodova.

Fudbaleri Brajtona pobedili su na svom terenu Aston Vilu 1:0.

Jedini gol postigao je Žoao Pedro u 87. minutu.

Njegov saigrač Paskal Gros postigao je pogodak u 68. minutu, koji je posle upotrebe VAR tehnologije poništen zbog ofsajda.

Brajton je prekinuo niz od šest utakmica bez pobede, a posle 12. pobede zauzima 11. mesto na tabeli sa 47 bodova.

Aston Vila je bez pobede u poslednje dve utakmice, ima devet poraza i četvrta je na tabeli sa 67 bodova, sedam bodova više i dve utakmice više od petoplasiranog Totenhema, koji kasnije igra protiv Liverpula.