back to top
mojatv

PRŠTALO PRED "ŽUTIM ZIDOM" U DORTMUNDU: Borusija i PSŽ odigrali burno polufinale Lige šampiona! (VIDEO)

Možda golova nije bilo onoliko koliko su ljubitelji fudbala priželjkivali, ali je i drugo polufinale Lige šampiona bilo veoma zanimljivo.

ПРШТАЛО ПРЕД ЖУТИМ ЗИДОМ У ДОРТМУНДУ: Борусија и ПСЖ одиграли бурно полуфинале Лиге шампиона! (ВИДЕО)

Nakon spektakularnog meča koji su u utorak priredili Bajern Minhen i Real Madrid, interesantan duel je bio i u Dormundu, gde je Borusija pobedila Pari Sen Žermen – rezultat je glasio 1:0.

Samo jedan gol, no uzbuđenja – na pretek.

Isprva je klub poznat po svojim nestvarnim navijačima, koji su pre više decenija počeli da formiraju tzv. “žuti zid” na stadionu Vestfalen, potpuno držao konce igre u šaci. Uostalom, Kilijan Mbape i drugovi nisu imali nijedan šut u okvir gola u prvom poluvremenu, a mreža im se zatresla.

Za to vođstvo Borusije pobrinuo u 37. minutu se Niklas Fulkrug, koji je postigao gol posle sjajnog, dugačkog lob-dodavanja Nika Šloterbeka (VIDEO).

Međutim, ni ta prednost, ni bolja igra, ni izvrstan nastup Džejdona Sanča (za malo više od 45 minuta izveo je više uspešnih driblinga, sedam, nego za 58 mečeva za Mančester junajted, kako je to primetio čuveni defanzivac pomenutog engleskog kluba, Rio Ferdinand) nisu primirlili “svece”.

Naprotiv.

Izgleda da ih je trener Luis Enrike prilično “prodrmao” tokom velikog predaha, pa su u nastavak zakoračili konkretnije i prilično opasnije.

Uostalom, dvaput su pogodili stativu u jednom napadu. Najpre je Mbape to učinio, pa mu se lopta vratila, a onda je ona stigla Hakimija, koji je takođe uzdrmao okvir gola (VIDEO).

Potom se u dvema šansama našao Usman Dembele.

Najpre dodavanje Mbapea nije postalo asistencija, jer je šut njegovog pomenutog kolege odbranio Gregor Kobel (VIDEO), prvi švajcarski golman u istoriji polufinala Lige šampiona, a onda se Dembele obrukao u 80. minutu, kada je ostao sam na oko 13 metara od gola – i poslao loptu preko prečke (VIDEO).

Uz nešto malo manju dozu uzbuđenja ovaj zanimljiv meč je priveden kraju, ali neće dugo proći do novog megdana ovih rivala.

Revanš utakmica, Pari Sen Žermen – Borusija Dortmund, igra se već sledećeg utorka, 7. maja, od 21 čas u Parizu.

POGLEDAJ GALERIJU

Bonus video: Ovo su deca skandirala Bugarima na meču Srbija – Bugarska u Leskovcu