PRVAK EVROPE PREJAK ZA CRVENO-BELE: Zvezda izgubila od Real Madrida u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u ”Štark Areni” od aktuelnog prvaka Evrope Real Madrida (58:72).

ПРВАК ЕВРОПЕ ПРЕЈАК ЗА ЦРВЕНО-БЕЛЕ: Звезда изгубила од Реал Мадрида у Београду

Crvena zvezda sjajno je otvorila meč u ”Štark Areni” protiv Reala. Crveno-beli su u prvih pet minuta igre sve pogađali dok gosti nisu mogli da ubace pa prakitčno ništa. U ostatku prve četvrtine Real se stabilizovao, povećao agresivnost u odbrani i uspeo da do kraja prve deonice stigne do egala.

Druga četvrtina totalno pripada madriđanima, Poaire je bio nezaustavljiv za odbranu crveno-belih, kao i veteran Ćaćo Rodrigez koji je uspeo da pogodi nekoliko šuteva izvan linije 6.75. Madriđani su na poluvreme otišli sa dvocifrenom prednošću.

Tekst potpisa

U nastavku meča viđena je jako neefikasna treća četvrtina, pošto je kombinovano palo samo 26 poena. Za ekipu Real Madrida je jedino bio raspoložen Hezonja koji postiže osam poena u trećoj četvrtini i odvodi ”kraljevski klub” na još veću razliku, +16.

Poslednja četvrtina je takođe bila izuzetno loša ofanzivno od strane obe ekipe, crveno-beli nikako nisu uspevali da uhvate ritam i probaju da zaprete rivalu, dok su madriđani iskusno čuvali dvocifrenu prednost.

Najbolji u ekipi Zvezde bili su Miloš Teodosić i Luka Mitrović sa po 14 poena, dok su kod Reala najbolju partiju pružili Mario Hezonja sa 17 i Poarie sa 14 poena.