SENZACIJA U BRAZILU: Nejmar i društvo se žestoko obrukali (VIDEO)

Šampioni sveta pobeđuju i kada ne blistaju. Argentina je pobedila Paragvaj 1:0 u okviru južnoameričkih kvalifikacija za Mundijal 2026. godine i jedina trenutno ima stopostotan učinak.

СЕНЗАЦИЈА У БРАЗИЛУ: Нејмар и друштво се жестоко обрукали (ВИДЕО)

Foto AP

Lionel Mesi je utakmicu na rasprodatom Monumentalu pred 85 hiljadu ljudi počeo sa klupe, ali nije to smetalo gaučosima da upišu treći trijumf. Gol odluke već u trećem minutu postigao je Nikolas Otamendi, kapiten na ovom meču, na asistenciju Rodriga de Paula iz kornera.

Argentina je bila mnogo bolji rival i pobeda je mogla da bude ubedljivija. Mesi je ušao u igru u 55. minutu i nije imao sreće da se upiše u listu strelaca. Iz kornera je u 76. minutu pogodio prečku, a u četvrtom minutu nadoknade i stativu iz slobodnog udarca.

Veliki kiks napravio je Brazil. Petostruki šampion sveta igrao je samo 1:1 kod kuće sa Venecuelom. Gabrijel, defanzivac Arsenala, doneo je prednost selesau posle kornera koji je izveo Nejmar u 50 minutu, ali je Venecuela do zasluženog boda stigla preko Bela pet minuta pre kraja meča.

Valdes u 74. minutu i Lopez autogolom doneli su tri boda Čileu protiv Perua, dok je Ekvador slavio na teškom gostovanju u La Pazu protiv Bolivije. Kajsedo, vezista Čelsija, bio je u centru pažnje, jer je asistirao za golove Paezu u 45. minutu i Rodrigezu u šestom minutu nadoknade koji je i doneo trijumf Ekvadoru. Gol za domaće delo je Ramala u 83. minutu.