SPEKTAKL NA NOVOM LAGATORU! Real posle preokreta pobedio Loznicu

Lozničani od danas mogu reći da su na novom ‘’Lagatoru’’ ugostili Real i neće ništa slagati. Jesu, gledali su Real iz Podunavaca koji se sastao sa zeleno-belima u 25. kolu Srpske lige ”Zapad’’ i sa 2:1 slavio u gostima.

To je bio okršaj četvrte i pete ekipa na tabeli s tim da su pre meča Lozničani imali četiri boda više, a sad samo jedan.

Poveli su domaći već u 8. minutu golom Filipa Obadovića i činilo se da je seriji loših rezultata došao kraj i da će konačno Loznica doći do celog plena. Zapretili su gosti u prvom delu pogodivši prečku, imali više loptu u nogama, ali se na odmor otišlo nepromenjenog rezultata.

U nastavku nije bilo mnogo žara, nisu domaći pokazali dovoljno veštine da još jednom zatresu mrežu protivnika, a onda je Real, u stilu svog slavnijeg imenjaka u devet minuta završio sav posao. Najpre je u Aleksa Radonjić u 79. minutu doneo izjednačenje, a onda je u 88. autogolom Dušana Pecarskog drugi put savladan golman domaćih Mitrović, što je donelo veliku radost Realu.

Posle drugog primljenog gola i najave novog neuspeha Loznica je pokušala nešto da uradi, imala dve prilike, ali su svi pokušaji ostali jalovi. Zeleno-beli su u ozbiljnoj rezultatskog krizi, za pobedu ne znaju od kraja marta kada su u 18. kolu slavili u Mihajlovcu gde su istoimeni tim savladali 3:0.

Otada su odigrali šest utakmica, poraženi su od Mladog radnika i Budućnosti Krušika sa po 1:0, a kod kuće od FAP-a 2:0, dok su kao domaćini remizirali sa Slogom bez golova i Zlatiborom (1:1), a u gostima bodove podelili sa Jošanicom (2:2). Inače, u jesenjem delu prvenstva u Podunavcima je Loznica sa Realom odigrala 1:1, a sada je kapitulirala na svom ‘’Lagatoru’’.

Ulaz je ponovo bio slobodan, otvorena samo zapadna tribina stadiona na kome je publika ponovo razočarana onim što su prikazali njeni ljubimci koji kao da su zaboravili da pobeđuju.