SVILAR SAČUVAO ROMU: Juventus sa Vlahovićem uzeo bod u Rimu!

Fudbaleri Rome i Juventusa odigrali su nerešeno 1:1 u 35. kolu italijanske Serije A.

Domaći tim odlično je otvorio meč, jer je već posle 15 minuta igre imao prednost, pošto se Romelu Lukaku našao na pravom mestu i loptu je poslao u mrežu. Tim Masimilijana Alegrija rešio je da sve karte stavi na napad, a to im se isplatilo u 31. minutu. Tada je Bremer iskoristio dodavanja Kijeze i matirao Mileta Svilara za 1:1.

U drugih 45 minuta nije bilo golova, upravo je Sivlar, bivši reprezentativni golman Srbije, zaustavio nekoliko pokušaja “stare dame” i na kraju svojoj Romi obezbedio važan bod.

Dušan Vlahović je bio je starter i na terenu je proveo 76.minuta, kada je mesto ustupio Arkadijušu Miliku u 76. minutu. Drugi Srbin u redovima Juventusa, Filip Kostić počeo je susret sa klupe, a šansu je dobio u 60. minutu

Dušan Vlahović je odigrao svoju devetu utakmicu protiv Rome i može se reći da mu “Vučica” ne prija. Postigao je samo jedan gol u karijeri, a ima i negativan učinak od samo jedne pobede, jednog remija i čak šest poraza.

Vlahović je trenutno drugi strelac lige sa 16 golova, ima dva više u odnosu na Gudmundsona i Osimena, pa će voditi i bitku za drugo mesto u ovoj konkurenciji. Daleko ispred je Lautaro Martinez sa 23 pogotka.