SVRAKE SLAVILE U LONDONU: Pobeda Njukasla, buran remi Aston Vile u Premijer ligi

Fudbaleri Njukasla pobedili su danas na gostujućem terenu u Londonu Fulam 1:0, u utakmici 32. kola Premijer lige.Jedini gol postigao je Bruno Gimarais u 81. minutu.

Njegov saigrač Fabijan Šar postigao je gol u 75. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Njukasl ima 14. pobeda i osmi je na tabeli sa 47 bodova, a Fulam posle drugog uzastopnog poraza, ukupno 15. zauzima 13. mesto sa 39 bodova.

Fudbaleri Aston Vile odigrali su na svom terenu u Birmingemu nerešeno 3:3 protiv Brentforda.

Aston Vila je povela golovima Olija Votkinsa u 39. i Morgana Rodžersa u 46. minutu, a Brentford je u drugom poluvremenu u razmaku od 10 minuta uspeo da preokrene.

Prvo je strelac bio Matijas Jorgensen u 59. minutu, dva minuta kasnije izjednačio je Brajan Mbeume, a Brentford je poveo u 68. minutu kada je strelac bio Joan Visa.

Bod Aston Vili doneo je Votkins, svojim drugim golom na utakmici u 81. minutu.

Aston Vila je četvrta na tabeli sa 60 bodova, a Brentford je posle trećeg uzastopnog remija 16. na tabeli sa 29 bodova i nalazi se na četiri boda od zone ispadanja.

Fudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu Barnli 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Dominik Kalvert-Luin u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Barnli je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Dara O’Šej u 67. minutu dobio crveni karton.

Everton je prekinuo niz bez pobede, a posle devete pobede u prvenstvu zauzima 15. mesto sa 29 bodova. Barnli je posle 21. poraza pretposlednji sa 19 bodova.

U ostalim utakmicama Luton je na svom terenu pobedio Bornmut 2:1, a Vest Hem je na gostujućem terenu sa 2:1 pobedio Vulverhempton, kome je u devetom minutu nadoknade VAR zbog ofsajda poništio gol koji je postigao Maks Kilman.

Ranije danas Mančester siti je u Londonu pobedio Kristal Palas 4:2, a večeras igraju Brajton – Arsenal.