uživoPARTIZAN – REAL MADRID: Kakva utakmica u Areni!

Partizan i Real Madid igraju meč 31. kola Evrolige, a prenos možete uživo da pratite uz portal “Novosti”.

партизан - реал мадрид: црно-бели у све тежој ситуацији

Četvrta četvrtina: Partizan – Real Madrid 74:86

39′ – Nastavlja Panter da igra sam u ovim trenucima protiv Reala. Opet je poentirao pod faulom. Abalde se dobro snašao i poentirao je.

38′ – Panter se raspucao, pogodio je drugi šut van linije 6,75 i sada je tajm-aut zatražio Ćus Mateo. Pokušao je domaćin da ukrade loptu, ali u tome nije uspeo pa je poentirao Dek.

38′ – Sada je Hezonja poentirao pod faulom, a realizovao je i dodatno bacanje. Panter pokušava da vrati Partizan, kapiten crno-belih je došao do 10. poena.

37′ – Loš faul je napravio Kaboklo. On je pod košem Reala faulirao Deka i omogućio Argentincu da sa linije penala dođe do novih poena. Panter je dobro prošao i pogodio pod faluom Abaldea.

uživopartizan - real madrid: kakva utakmica u areni!

36′ – Dobar napad domaćeg tima i poeni Doužera pod košem rivala. Neverovatn koš u poslednjoj sekundi je pogodio Dek preko ruke Doužera.

35′ – Doužer je pogodio jedno bacanje, a onda je Poarje faulirao Nanelija takođe za dva bacanja. Amerikanac je oba puta bio siguran.

33′ – Odlično je probio Naneli i poentirao je pored Poarjea. Jabusele se dobro pozicionirao i došao je do poena.

32′ – Promašio je šut Poarje, ali se ispravio posle ofanzivnog skoka. Trojku je opet pogodio Hezonja i to je nateralo Obradovića da vrlo rano potroši tajm-aut u četvrtoj četvrtini.

31′ – Poenima gostiju je počeo poslednji kvartal ove utakmice. Posle dugo vremena Kevin Panter dolazi do poena, on ima šut 2/10.

Treća četvrtina: Partizan – Real Madrid 54:66

30′ – Treću četvrtinu je poenima okončao Vensan Poarje. Real je očas posla otišao na velikih +12.

29′ – Nova trojka gostiju, opet je Hezonja pogodio i sada je tajm-aut zatražio Obradović. Laki poeni gostiju preko Kampaca i prvi put je dvocifrena prednost za jedan tim u ovom slučaju Real.

28′ – Sada i Kaboklo postiže trojka, to je četvrta za crno-bele u ovom kvartalu. Istom merom je uzvratio Kampaco. Sada je bivši plejmejker Zvezde asistencijom omogućio lake poene Tavaresu.

27′ – Avramović je bio polovičan sa penala. Vođstvo Realu vratio je snažnim zakucavanjem Tavares. Kaboklo je potom napao centra gostiju i uspeo je da poentira. Tek sad se u strelce upisao Kampaco.

25′ – Hrvat je sada poentirao sa linije penala. Kaminski nastavlja da muči odbranu rivala. Nezaustavljiv je centar domaćeg tima na ovoj utakmici.

24′ – Hezonja igra odličnu utakmicu, pogodio je još jedan šut van linije 6,75, ali isto to radi i Kaminski.

23′ – Još jedna trojka za domaće, sada je Kaminski bio precizan. Sada je ispala odbrana crno-belih što je kaznio Kozer. Partizan opet vodi nakon poena Kabokla. Avramović je uvideo prostor i lako je prošao do obruča. Hezonja

22′ – Izgrali su igrači Partizana odbranu rivala i lako je do poena došao Kaminski. Hezonja je dao još jedan neverovatan koš, s tim što ga je sada faulirao Panter.

21′ – Real nije realizovao prvi napad u drugom poluvremenu, trojku je promašio Kozer, ali je na drugoj strani precizan bio Avramović. Vratio je Jabusele.

Druga četvrtina: Partizan – Real Madrid 31:33

20′ – Panter nije pogodio trojku u poslednjem napadu u prvom poluvremenu, pa “kraljevići” sa +2 – 31:33 odlaze na odmor.

20′ – Dek se našao na pravom mestu i popravio je promašaj Hezonje. Tajm-aut je ponovo zatražio Obradović kako bi nacrtao poslednji napad domaćeg tima u prvom poluvremenu.

19′ – Neverovatan koš Deka i to pod faulom Ponitke. Argentinac je bio siguran i sa linije penala.

18′ – Kozer je lako probio odbranu crno-belih i položio je loptu u koš. Naneli je istom merom uzvratio, s tim što je iznudio i faul mladog Uga Gonzalesa.

17′ – Dobar napad domaćeg tima i laki poeni pod obručem Nanelija. Sada je takođe bio polovičan sa crte. Jako težak šut je uzeo Naneli i pogodio je. Ipak, istom merom je uzvratio Hezonja. Odmah tajm-aut zatražio Željko Obradović.

16′ – Avramović je zakucao nakon prodora. Na drugoj strane se Hezonja izborio za dva slobodna bacanja. Hrvat je bio polovičan.

15′ – Čak dva ofanzivna skoka uhvatio je Partizan, a posle drugog je Kaminski uspeo da se izbori za dva penala. Oba puta je bio precizan centar domaćeg tima. Abalde je ostao sam i pogodio je trojku.

14′ – Sada je Tavares zakucao u kontri. Za sada utakmica na veoma mali broj poena u prepunoj “Areni”.

13′ – Video je Kaminski prostor u reketu rivala, iskoristio je to za snažno zakucavanje. Naneli posle prodora odvoci crno-bele na +3 – 19:16.

12′ – Kaminski je pokazao kako dobro igra oko obruča i došao je do poena. Musa je iznudio tri faula pošto ga je faulirao Avramović. Reprezentativac Bosne i Hercegovine sva tri puta bio precizan.

11′ – Real nije realizovao prvi napad, dok je na drugoj strani Naneli napravio faul u napadu. Tavares je promašio zakucavanjem i to je nešto što se retko dešava.

Prva četvrtina: Partizan – Real Madrid 13:13

10′ – U strelce se upisao i Avramović koji se sjajno snašao pod košem “kraljevića”. Anđušić je iznudio tri slobodna bacanja i sva tri puta je bio precizan. Neverovtnom trojkom Hezonje sa devet metara je okončana prva četvrtina. Ovo je ujedno bio prvi pogodak gostiju van linije 6,75.

9′ – Jabusele se sjajno oslobodio Nanelija i lako je poentirao. Avramović je promašio trojku, no Kaboklo je pokupio ofanzivni skok i poentirao je.

8′ – Sada su crno-beli dugo bez poena. To je prekinuo Kevin Panter poenima sa linije penala, ali je bio polovičan.

7′ – U igru je ušao Tavares i odmah je poentirao. Blizu obruča je bio reprezentativac Zelenortskih Ostrva i to su za njega odlične pozicije.

5′ – Real za sada poentira isključivo sa penala. Ovoga puta je precizan bio Kozer. Madriđani i dalje nisu postigli koš iz igre. Dobra kontra gostiju i efektno zakucavanje Hezonje.

4′ – Dobro je Panter probio odbranu rivala i lako je poentirao. Gosti su i dalje bez poena. Poarje je tek posle tri i po minuta i to sa linije penala prekinuo seriju aktuelnog prvaka Evrope bez koša.

3′ – “Kraljevići” su do sada šutirali samo trojke i za sada su na 0/3 van linije 6,75. Pored Hrvata neprecizni su bili Dek i Kozer.

1′ – Prvi napad na utakmici nije realizovao Partizan, ali ni Hezonja na drugoj strani nije pogodio trojku. Prvu trojku na meču postigao je Kaminski.

Partizan meč počinje u sastavu Pi Džej Duožer, Kevin Panter, Mateuš Ponitka, Bruno Kaboklo, Frenk Kaminski. Za Real se u petorci nalaze: Fakundo Kampaco, Fabijen Kozer, Mario Hezonja, Gabrijel Dek, Vensan Poarje.

Uoči meča:

Nakon dramatične pobede nad Baskonijom u utorak, crno-beli su pred najtežim zadatkom u svojim nastojanjima da se domognu plej-ina.

Real Madrid, naredni rival crno-belih, vodi na tabeli Evrolige sa učinkom 24-6. “Kraljevići” prosto haraju evropskom košarkom, imaju čak četiri pobede više od svog najvećeg rivala i na domaćoj sceni, Barselone (20-9), a pet od Monaka (19-10).

Partizan je deseti sa 14-16 i to u nezgodnoj situaciji. Baskonija koja je deveta – nije baš blizu, ima 16-14, a tik iza crno-belih su Valensija (koja isto ima 14-16 kao i crno-beli),  dok Olimpija Milano, Bajern i Anadolu Efes “dišu za vratom” tim dvema ekipama, jer imaju po 13-17.

Bonus video:  Porodica promenila “Oče naš” zbog KK Partizan