ZVEZDA ISPALA IZ LIGE ŠAMPIONA, ALI SLEDI BORBA ZA LIGU EVROPE: Mančester siti odigrao za crveno-bele! Milan srušio PSŽ

Odigrano je kompletno 4. kolo u grupama E, F, G i H Lige šampiona.

U derbiju večeri Milan je savladao Pari Sen Žermen sa 2:1 posle preokreta.

Atletiko je deklasirao Seltik sa 6:0.

Crvena zvezda je porazom od Lajpciga ispala iz Lige šampiona, ali joj predstoji borba za Ligu Evrope sa Jang bojsom. Dobra vest crveno-belima stiže iz Mančestera, gde je domaćin sa 3:0 savladao švajcarski tim.

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu Pari Sen Žermen sa 2:1, u meču četvrtog kola Grupe F Lige šampiona.Poveo je PSŽ golom Milana Škrinjara u devetom minutu, da bi preokret i pobedu Milanu doneli pogocima Rafael Leao u 12. i Olivije Žiru u 50. minutu.

Ranije danas, u istoj grupi, Borusija Dortmund je kao domaćin pobedila Njukasl sa 2:0.

Borusija je prva sa sedam bodova, PSŽ drugi šest, Milan treći sa pest, a Njukasl četvrti sa četiri boda.

U narednom kolu, Milan će dočekati Borusiju, dok će PSŽ ugostiti Njukasl.

U Grupi G, Atletiko Madrid je na svom terenu pobedio Seltik sa 6:0.

Strelci za Atletiko bili su Antoan Grizman u šestom i 60, Alvaro Morata u drugom minutu nadoknade poluvremena i 76, Samuel Lino u 66. i Saul Njiges u 85. minutu.

Seltik je od 23. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Daizen Maeda.

U istoj grupi, Lacio je kao domaćin pobedio Fejnord sa 1:0, golom Ćira Imobilea u drugom minutu nadoknade poluvremena.

Atletiko je prvi u grupi sa osam bodova, Lacio drugi sa sedam, Fejnord treći sa šest, a Seltik četvrti sa jednim bodom.

U sledećem kolu, Atletiko će gostovati Fejnordu, dok će Lacio dočekati Seltik.

U Grupi H, Porto je golovima Evanilsona iz penala u 32. i Pepea u prvom minutu sudijske nadoknade vremena kao domaćin pobedio Antverpen sa 2:0.

Antverpen je od 50. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je direktni crveni karton dobio Jirgen Ekelenkamp.

Ranije danas u istoj grupi Šahtjor je kao domaćin pobedio Barselonu sa 1:0.

Barselona i Porto imaju po devet bodova, Šahtjor šest, a Antverpen je bez bodova.

U narednom kolu, Porto će gostovati Barseloni, dok će Šahtjor dočekati Antverpen.

TOK MEČA

2. POLUVREME

90+1. minut – Porto potvrdio pobedu – 2:0

Pepe je zacementirao pobedu Porta protiv Antverpena.

85. minut – Potop Seltika u Madridu – 6:0

Ne zaustavlja se Atletiko. Postigao je i šesti gol. Strelac je Saul Niguez. Lopta mu se odbila na 2-3 metra od gola, a iz druge je uspeo da je ugura u gol.

81. minut – Zvezdin gol nade – 1:2

Zvezda je savladala Blasvika. Po svemu sudeći to je auto-gol nekog od defanzivaca Lajpciga, tačnije Benjamina Henriksa.

77. minut – Lajpcig duplirao vođstvo – 0:2

Luis Openda je bio sam između četvorice igrača Zvezde, a onda snažnim udarcem matirao Glazera.

76. minut – Pukla petarda u Madridu – 5:0

Alvaro Morata je ponovo strelac, njegov drugih gol.

66. minut – Potop Seltika u Madridu – 4:0

Samjuel Lino je strelac četvrtog gola za Atletiko.

60. minut – Atletiko gazi Seltik – 3:0

Gosti sa igračem manje ne mogu protiv raspoloženog španskog tima. Antoan Grizman postiže svoj drugi gol na meču.

51. minut – Haland se poigrava sa odbranom Jang bojsa – 3:0

Erling Haland je postigao svoj drugi gol večeras, a Siti ide na 3:0 protiv Jang bojsa. Gosti imaju i igrača manje pošto je pocrveneo Sandro Loper. Haland je sa 15-tak metara poslao pravu bombu.

50. minut – Milan preokreće protiv PSŽ – 2:1

Olivije Žiru donosi Milanu vođstvo. Francuz je bio najviši u skoku i glavom matirao Donarumu.

1. POLUVREME

45+2. minut – Atletiko postigao drugi gol – 2:0

Atletiko vodi protiv Seltika sa 2:0. Morata je strelac. Grizman je ubacio loptu u peterac, lopta je stigla do Morate a ovaj sa 3-4 metra je sproveo u mrežu.

45+1. minut – Siti je duplirao vođstvo protiv Jang bojsa – 2:0

Foden je strelac. Prošao je po desnoj strani, zaobišao čuvara, a zatim pored golmana gostiju poslao loptu u mrežu.

45. minut – Lacio vodi golom Imobilea – 1:0

Pala je i odbrana Fejnorda. Strelac je Ćiro Imobile. Gosti su napravili lošu ofsajd zamku, Imobile je zaobišao golmana i postigao gol.

32. minut – Porto vodi protiv Antverpena – 1:0

Portugalci su načeli mrežu Belgijanaca golom iz penala. Kerk je oborio Eustakvija, a Evanilson sa bele tačke doneo prednost domaćinu.

23. minut – Siti vodi golom Halanda iz penala – 1:0

Erling Haland je u 23. minutu doneo “Građanima” vođstvo. Rezultat koji odgovara Zvezdi. Prethodno je Lauper oborio Nunjesa u kaznenom prostoru.

12. minut – Milan se brzo vraća u meč – 1:1

Rafael Leao je makazicama matirao Donarumu i doneo Milanu izjednačenje 1:1 protiv Pari Sen Žermena. Leao je dugo vukao loptu, šutirao, golman PSŽ-a odbio loptu, a onda je Leao makazicama zahvatio loptu.

9. minut – Pari Sen Žermen utišao San Siro – 0:1

Milan Škrinijar je doveo Pari Sen Žermen u vođstvo. Gosti su izveli korner, jedan od igrača je zahvatio loptu na prvoj stativi i prebacio do Škrinijara koji je bio usamljen na drugoj stativi.

8. minut – Lajpcig vodi u Beogradu – 0:1

Simons je promešao odbranu Crvene zvezde i sa desetak metara matirao Glazera.

6. minut – Atletiko vodi – 1:0

Prvi ozbiljniji napad Atletika završio se loptom u mreži Seltika. Grizman je šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio suprotan ugao.

Grupa E

Lacio – Fejnord 1:0 (1:0)

(Imobile 45+1)

Atletiko Madrid – Seltik 6:0 (2:0)

(Grizman 6, 60, Morata 45+2, 76, Lino 66, Niguez 85)

Tabela: Atletiko Madrid 8, Lacio 7, Fejnord 6, Seltik 1.

Grupa F

Dortmund – Njukasl 2:0 (1:0)

(Filkrug 26, Brandt 79)

Milan – Pari Sen Žermen 2:1 (1:1)

(Leao 12, Žiru 50 – Škrinijar 9)

Tabela: Dortmund 7, PSŽ 6, Milan 5, Njukasl 4.

Grupa G

Crvena zvezda – Lajpcig 1:2 (0:1)

(Henriks ag 81 – Simons 8, Openda 77)

Mančester siti – Jang Bojs 3:0 (2:0)

(Haland 23p, 51, Foden 45)

Tabela: Mančester siti 12, Lajpcig 9, Crvena zvezda 1, Jang Bojs 1.

Grupa H

Šahtjor – Barselona 1:0 (1:0)

(Sikan 40)

Porto – Antverpen 2:0 (1:0)

(Evanilson 32p, Pepe 90+1)

Tabela: Barselona 9, Porto 9, Šahtjor 6, Antverpen 0.

Takmičenje u Ligi šampiona nastavlja se utakmicama u grupama E, F, G i H.

Svakako, najviše pažnje ljubiteljima fudbala u Srbiji privlači grupa G gde se večeras od 21 čas sastaju Crvena zvezda – Lajpcig i Mančester siti – Jang Bojs, ali ni u drugim grupama neće biti manje interesantno.

U ranijem terminu, od 18.45 odigrane su dve utakmice u Nemačkoj. Šahtjor je senzacionalno savladao Barselonu u Hamburgu, a domaćin je dobio meč u Dortmundu u kome su se sastali Borusija – Njukasl.

Mančester siti u najjačem sastavu igra protiv Jang bojsa. Pep Gvardiola ništa ne prepušta slučaju, pa je na teren poslao tim: Ederson – Luis, Akandži, Ruben Dijaš, Gvardiol – Stons, Kovačić – Foden, Nunjes, Griliš – Haland.