back to top
mojatv

ZVEZDA PREUZELA PRVO MESTO NA TABELI: Jovan Mijatović heroj crveno-belih

FUDBALERI Crvene zvezde gostovali su u 19. kolu Mocart bet Superlige Srbije ekipi Spartaka u Subotici. Crveno-beli slavili su 1:4 (0:1).

ЗВЕЗДА ПРЕУЗЕЛА ПРВО МЕСТО НА ТАБЕЛИ: Јован Мијатовић херој црвено-белих

Hladno vreme i lošiji teren uslovili su ne tako dobru igru u prvom poluvremenu, ali su crveno-beli na kvalitet uspeli da probiju bedem rivala u drugom poluvremenu, a posebno se istakao Jovan Mijatović.

U prvom poluvremenu veliku šansu da donese vođstvo gostima imao je Šerif Endiaje, ali je iz peterca uspeo da pogodi prečku domaćina.

ipak, u 26. minutu pokazao se sav kvalitet Zvezdine omladinske škole. Kosta Nedeljković asistirao je Jovanu Mijatoviću koji je uspeo u onome u čemu nije višestruko skuplji Endiaje, doneo je vođstvo Zvezdi.

Neverovatan nastavak meča. Za svega tri minuta pala su tri pogotka. Aleksandar Katai uvećao je prednost gostiju u 53. minutu, dva minuta kasnije Andrej Todoroski smanjio je zaostatak “golubova”, a u 56. minutu Jovan Mijatović svojim drugim golom uvećao prednost na 3:1, a potom trećim golom na meču postavio konačnih 4:1.

Crvena zvezda u sredu od 18 časova igra 171. večiti derbi protiv Partizana u humskoj, dok crno-beli večeras igraju od 18.30 protiv Radničkog iz Kragujevca, a u slučaju pobede biće izjednačeni na tabeli sa crveno-belima pred derbi.

SPARTAK –  ZVEZDA 1:4 (0:1)
(Mijatović 26′ 56′, 90+3′  Katai 53′, Todoroski 55)

90+3′ GOL! Mijatović odlično reaguje na asistenciju Kange nakon prekida.

90′ +1′ Jug Stanojev je snažno raspalio po lopti, brani Glazer.

90′ Tri minuta produžen je meč.

83′ Stativu je pogodio Olajinka, olakšavajuće je da je bio u ofsajdu.

80′ Mirniji tok nakon serije golova. Igra se većinom između dva šesnaesterca.

56′ GOL! Drugi gol na meču postigao je Mijatović. Mladi fudbaler iskoristio je dodavanje Hvanga i prostor u odbrani, te uvećao još jednom prednost Zvezde!

55′ GOL! Todoroski kažnjava letargičnu odbranu gostiju. Odlično izveden aut i kombinacija koju je Andrej Todoroski završio golom.

Tekst potpisa

53′ GOL! Kanga je odlično izveo korner, a Katai još bolje glavom zatresao mrežu!

51′ Katai je izašao pred golmana domaćih, a Vulić je odlično skratio ugao!

45′ kraj prvog poluvremena

42′ Ponovo sporiji ritam, lopta u nogama gostiju.

35′ Velika šansa za domaće. Ognjen Mudrinski našao se u izglednoj prilici, ali nije dobro zahvatio loptu.

26′ GOL! Kosta Nedeljković je odlično proigrao saigrača iz omladinske škole Jovana Mijatovića koji je zatresao mrežu!

18′ Todorovski je šutirao, brani Glazer.

17′ Miran nastavak meča.

8′ Neverovatnu šansu imao je Šerif Endiaje, pogodio je donji deo prečke glavom, a lopta je ipak ostala u polju, nakon čega su dobro reagovali defanzivci “golubova”.

7′ Šutirao je Katai sa preko 20 metara, tik iznad gola Vulića.

1′ Počela je utakmica u Subotici.

UOČI MEČA

Spartak: Vulić, Ćalasan, Kerkez, Bjelović, Đurasović, Todoroski, Tošeski, Vidaković, Jug Stanojev, Babić, Mudrinski.

Zvezda: Glazer, Nedeljković, Dragović, Spajić, Rodić, Kanga, Hvang, Katai, Knežević, Mijatović i Nđiae.

Zvezda je u sredu završila evropsku odiseju. Izabranici Baraka Bahara dobro su se pokazali protiv Mančester sitija 3:2, te se sada okreću obavezama u domaćem prvenstvu, protivnik je Spartak koji predvodi nekadašnji fudbaler Zvezde Nenad Lalatović.

REČ TRENERA ZVEZDE – Bahar: Vodi ih bivši trener našeg kluba, imaće dodatnu motivaciju.

– Svaki tim protiv Zvezde želi da se pokaže i to nije ništa novo, ali u Spartaku su tu i bivši fudbaleri i bivši trener našeg kluba, tako da će možda imati veću motivaciju nego inače. Nama to ne pravi razliku, jer smo spremni za tešku utakmicu protiv dobrog tima i potpuno fokusirani na ono što nas očekuje. Svi igrači su spremni, i želimo da završimo polusezonu na pravi način. Moramo da budemo fokusirani i da se ‘prebacimo’ sa Lige šampiona na Superligu. Biće drugačija, ali teška utakmica svakako, istakao je Bahar.

REČ TRENERA SPARTAKA – Lalatović: Zvezda me je jedva pobedila kada sam vodio Radnički

– Pitate me možemo li da iznenadimo Zvezdu? Ne znam u ovom trenutku. Zvezda je Zvezda! Imam problema sa karotnima, neće mi igrati dvojica važnih igrača. I to mi zadaje muku. Zvezda je favorit, a mi ćemo dati sve do sebe da napravimo dobar rezultat za Spartak. Teško je iznenaditi Zvezdu, ali može da se desi. Kad sam vodio niški Radnički protiv Zvezde jedva su me pobedili. Primio sam gol u 100. minutu. I drugi meč, kad sam bio trener Mladosti Gat, trebalo je da dobijemo. Tada sudija nije dao Geloru Kangi crveni karton. Da mu ga je dao, mi bismo pobedili Zvezdu. Mnogo su se uvek mučili sa mnom i znam da im i danas neće biti lako protiv mene. Posebno što je sledeća utakmica za Zvezdu derbi. A, ja kao bivši igrač Zvezde znam da su utakmice pred derbi najteže.

BONUS VIDEO: Kosovo je Srbija: Ovo su “delije” uradile na meču Siti – Zvezda