ZVEZDA UBEDLJIVA U IVANJICI: Crveno-beli pobedili Javor i dodatno povećali prednost na tabeli (VIDEO)

FUDBALERI Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Javor u Ivanjici sa 3:0 u 27. kolu Superlige Srbije i dodatno su povećali prednost u odnosu na Partizan.

ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА У ИВАЊИЦИ: Црвено-бели победили Јавор и додатно повећали предност на табели (ВИДЕО)

Crveno-beli sada imaju 68 bodova, sedam više od večitog rivala koji tek treba da odigrao utakmicu ove runde.

Tokom prvog poluvremena Crvena zvezda je dominirala, ali gosti nisu uspeli da stvore veliku šansu sve do sporne situacije kada je Danilo Nikolić nakon VAR intervencije dosudio penal za crveno-bele. Kanga je bio siguran sa 11 metara u 38. minutu, a samo pet minuta kasnije Hvang je povećao prednost gostiju iz Beograda.

POGLEDAJ GALERIJU

Nastavak igre protekao je neočekivano mirno, pokušavali su domaćini da stignu do pogotka i unesu nemir u redove crveno-belih međutim to im nije uspelo.

Aktuelni šampion je uspeo da dođe i do trećeg pogotka. Igrao se 81. minut kada je Srđan Mijailović postigao lep pogodak. Došao je do lopte na nekih 18 metara, namestio se i odličnim udarcem matirao Manojlovića.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je tim Vladana Milojevića ostvario novu pobedu, sedmu od početka drugog dela prvenstva.

Zvezda je prva na tabeli sa 68 bodova, dok je Javor na 13. poziciji sa 28.

Javor – Crvena zvezda (drugo poluvreme, 0:3)

90+4′ – Kraj utakmice!

87′ – Utakmica je na kratko bila prekinuta zbog toga što je pozlilo nekom na tribinama, ali na svu sreću sve se dobro završilo i susret je nastavljen.

82′ Spektakularan pogodak Mijailovića! Šutirao je izvan šesnaesterca i fenomenalno pogodio. Zvezda vodi sa 3:0!

78′ Ređaju se korneri za domaći tim, međutim defanzivci gostujuće ekipe sve to otklanjaju bez većih problema.

75′ U prvoj akciji po ulasku u igru Kraso je odlično prošao po levoj strani i odigrao povratnu za Hvana, koji je izblokiran, a pritom se i povredio.

62′ Kakav udarac Ivanića! Fudbaler aktuelnog šampiona je uhvatio volej a Strahinja Manojlović fenomenalnom odbranom čuva mrežu domaće ekipe.

59′ Javor se trudi da igra konkretnije i pokušava da smanji zaostatak, ali slabo to ide domaćinima.

53′ Velika prilika za crveno-bele da stignu i do trećeg gola. Olajinka je primio pas na nekih 11 metara od gola i šutirao malo pored desne stative.

46′ Počelo je drugo poluvreme!

45′ Poluvreme u Ivanjici, crveno-beli vode sa 2:0 nakon prvog dela igre.

43′ GOL! Zvezda vodi 2:0. Hvang je strelac.

39′ Nakon VAR intervencije penal je sviran za Zvezdu. Kanga je bio siguran i crveno-beli vode 1:0.

35′ Velika prilika za Šljivića! Sa 11 metara je opalio visoko preko gola.

33′ Pokušao je Selenić da ugrozi Glazera međutim nije opasnije zapretio.

Tekst potpisa

27′ Došlo je do sudara Hvanga i Dukurea, ostali su igrači da leže na travi, te je meč na kratko prekinut.

20′ Uspavanka na meču u Ivanjici, u poslednjih nekoliko minuta igrači Javora i Zvezde smenjuju posed na sredini terena.

15′ Pretio je Hvang glavom nakon kornera ali Manojlović je bio smiren i lagano odbranio šut Korejca.

11′ Javor je pretio preko Dina Dolmagića! On se u šesnaestercu crveno-belih izborio za prostor i levom nogom šutirao malo pored desne stative.

8′ Prvi ozbiljniji napad na meču imala je domaća ekipa. Probili su po desnom boku i nakon centaršuta lopta je završila u korneru. Nakon udarca iz ugla Dukure je probao udarcem međutim Glazer je lako odbranio.

5′ Bez većih dešavanja u uvodnom delu meča, uglavnom se igra na sredini terena.

1′ Počeo je meč u Ivanjici!

Sastavi:

JAVOR (4-2-3-1): Manojlović – Ilić, Skoko, Leandro, Tojčić – Dukure, Eliomar – Dolmagić, Marjanović, Selenić – Stjuart.

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Glazer – Mijailović – Spajić, Điga, Rodić – Kanga – Olajinka, Šljivić Hvan, Ivanić – Endijaj.

Uoči meča:

Ekipa iz Beograda je apsolutni favorit, ali će ekipa Radovana Ćurčića će pokušati da iznenadi lidera tabele.

– Atmosfera u ekipi je odlična. Pobedili smo u poslednje dve utakmice i to je ono što me najviše raduje. Ne bih mnogo trošio reči o Zvezdi, ima najveće šanse da osvaji titulu. Bitno je da ulazimo u utakmicu rasterećeni – kaže Dino Dolmagić, univerzalac tima Radovana Ćurčića.

Izostanak Luke Gojkovića, Radivoja Bosića, Lazara Mićića i kapitena Nemanje Miletića biće veliki hendikep za Javor.

– Sigurno je da će nam oni nedostajati, ali nama koji istrčimo na teren neće biti potreban poseban motiv da damo sve od sebe.

BONUS VIDEO: Upoznajte Kolumbijca i njegovu kolekciju od 8.000 dresova