back to top
mojatv

ZVEZDIN KOREJANAC ZABLISTAO NA KUPU AZIJE: Gol i asistencija Hvanga u pobedi Južne Koreje!

Fudbaleri Južne Koreje savladali su Bahrein rezultatom 3:1 u premijernom meču grupe E Kupa Azije koji se održava u Kataru.

Jedan od najboljih igrača na utakmici bio je vezista Crvene zvezde In Beom Hvang koji je upisao gol i asistenciju za tim selektora Jirgena Klinsmana.

Najpre je sjajno reagovao na asistenciju Sona u 39. minutu u šesnaestercu protivnika i levom nogom pogodio u same rašlje.

Uspeo je Bahrein da izjednači posle šest minuta igre u drugom poluvremenu. Zaspala je odbrana Korejaca, a to je iskoristio napadač Abudlah Al Hašaš.

Nije se dugo čekalo na odgovor Južne Koreje. Ofanzivac Pari Sen Žermena Kang In Li uzeo je stvari u svoje ruke i sjajno pogodio za 2:1 nakon samo pet minuta igre.

Svoju sjajnu utakmicu asistencijom je krunisao Hvang u 69. minutu, a ponovo je mrežu Bahreina zatresao danas odlični Kang In Li.

Podsetimo, još jedan Zvezdin fudbaler upisao je gol i asistenciju na startu kontinentalnog šampionata. Reč je o reprezentativcu Obale Slonovače Žan-Filipu Krasou koji je na otvaranju Kupa afričkih nacija vodio svoju selekciju do trijumfa nad Gvinejom Bisao.