BLICKRIG ZVEZDE ZA FINALE KUPA: Crveno-beli u 4 dana 2 puta dobili Partizan! Za novu DUPLU KRUNU protiv Vojvodine

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije.

Zvezda je u polufinalu, u večitom derbiju savladala Partizan rezultatom 2:0.

Strelci su bili Filipović koji je postigao autogol u 27. minutu i Olajinka u 29. minutu.

Zvezda će se u finalu sastati sa Vojvodinom koja je u drugom polufinalnom meču savladala Radnički u Kragujevcu rezultatom 1:0.

Finalni meč na programu je 22. maja u Loznici.

Partizan je mnogo bolje ušao u meč, crn -beli su napali a Zvezda se opredelila da čeka priliku iz kontranapada.

Partiazan je propustio veliku šansu u 15. minutu. Goh je izbio ispred Glazera ali nije bio precizan.

A onda bukvalno ni iz čega potpuni šok za crno-bele.

Zvezda postiže dva gola za dva minuta.

Najpre nakon majstorije Hvanga i nespretne reakcije Filipovića crveno- beli su poveli u 27. minutu.

Samo dva minuta kasnije nakon odlične timske akcije Olajinka zakucava loptu u mrežu Jovanovića.

U nastavku utakmice Partizan se skroz otvorio.

Crveno-beli su to koristili i iz kontre stvarali sjajne prilike.

Redom su promašivali Olajinka, Ivanić, Šerif, Katai.

Partizan je najbolju priliku u nastavku imao preko Nikolića u 73. minutu, njegov šut sjajno je odbranio Glazer.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i Zvezda se plasirala u finale, gde će imati priliku da osvoji četvrti Kup u nizu.

1 / 26 Foto: Starsport©

BLICKRIG ZVEZDE ZA FINALE KUPA: Crveno-beli u 4 dana 2 puta dobili Partizan! Za novu DUPLU KRUNU protiv VojvodineBLICKRIG ZVEZDE ZA FINALE KUPA: Crveno-beli u 4 dana 2 puta dobili Partizan! Za novu DUPLU KRUNU protiv VojvodineBLICKRIG ZVEZDE ZA FINALE KUPA: Crveno-beli u 4 dana 2 puta dobili Partizan! Za novu DUPLU KRUNU protiv VojvodineBLICKRIG ZVEZDE ZA FINALE KUPA: Crveno-beli u 4 dana 2 puta dobili Partizan! Za novu DUPLU KRUNU protiv Vojvodine

Drugo poluvreme:

90. minut – Utakmica je produžena za četiri minuta.

89. minut – Fantastičan šut Mijailovića u same rašlje i još bolja intervencija Jovanovića.

87. minut – Izašao je Šerif, u igri je Kraso.

83. minut – Velika prilika za Zvezdu nakon kontre, udarac Kataija brani Jovanović.

78. minut – Umesto Olajinke u igri je Điga.Milojević polako zatvara utakmicu.

73. minut – Prva prilika za Partizan u nastavku šutirao je Nikolić sa distance, ali Glazer sjajno interveniše.

71. minut – Umesto Antića u igri je Saldanja.

68. minut – Izmena i u Zvezdi umesto Bukarija u igri je Katai.

63. minut – Dvostruka izmena u Partizanu. Natho i Janković su igri, izašli su Severina i Goh.

60. minutu- Nova kontra Zvezde i novi neverovatan promašaj ovaj put Šerif i Olajinka su spetljali.

57. minut – Nova velika prilika za Zvezdu.Nakon skraćenog kornera Hvanga i gužve lopta dolazi do Ivanića koji šutira a Jovanović nekako izbacuje loptu i spašava siguran pogodak.

55. minut- Menja Duljaj, umesto Kalulua u igri je Ivanić.

51. minut -Kakvu priliku je propustio Olajinka, sjajno ga je izbacio Mijailović. On predriblao Filipovića i onda iz idealne situacije šutirao preko gola.

47. minut – Hvang je uposlio Šerifa u kontri koji je oboren u duelu sa Filipovićem, ali Milanović je odmahnuo rukom.

– Izmena u Partizanu umesto Markovića u igri je Stojković

46. minut – Utakmica je nastavljena

1 / 30 Foto: Starsport©

Prvo poluvreme:

45. minut – Prvo poluvreme produženo je za dva minuta

44. minuta – Utakmica je prekinuta zbog povrede glave Antića, levog beka Partizana. Stavljena mu je čalma.

39. minut – Igra se obostrano otvoreno u ovim momentima.

34. minut – Partizan pokušava da se vrati u meč nakon potpunog šoka.

29. minut – GOOL – 2:0 – OLAJINKA! Za samo dva minuta Zvezda je duplirala prednost, Olajinka se odlično snašao u šesnaestercu nakon lepe akcije i centaršuta Mijailovića i zakucao loptu u mrežu Jovanovića.

27. minut – GOOL – 1:0 – AUTOGOL! Hvang se majstorijom oslobio Antića centrirao, a Filipović nespretno ubacio loptu u mrežu Jovanovića.

21. minut – Nova opasna kontra Partizana u tri poteza. Severina, Goh, Baždar. Mladi napadač se lepo oslobodio Rodića, šutirao sa ivice šesnaesterca, ali preko gola Baždara

18. minut – Prva poluprilika za Zvezdu nakon kornera lopta dolazi do Bukarija, koji šutira preko gola.

15. minut – Prva velika šansa na meču i to za Partizan. Goh je dobio loptu u prostor od Baždara, izbio ispred Glazera,ali je iz odlične situacije šutirao pored gola.

12. minut – Čini se prema početku utakmice da se Zvezda opredelila na igru iz kontranapada.

7. minut – Opasna kontra Partizana Severina je uposlio Kalulua, a Dragović u poslednji čas otklanja opasnost.

4. minut – Blaga inicijativa Partizana na početku meča.

1. minut – Utakmica je počela

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Glazer – Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić – Stamenić, Hvan – Bukari, Ivanić, Olajinka – Endijaje.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Filipović, Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Goh – Severina, Zahid, Kalulu – Baždar.

– Oglasio se trener crno-belih pred derbi

– Ovo je 41. večiti derbi u Kupu. Trenutno Zvezda ima 21 pobedu, Partizan 14, a pet mečeva završeno je nerešenim rezultatom.

– Dragiša Binić je stigao na Marakanu

00:22
Dragiša Binić stigao na Marakanu

– Tu je i kapiten košarkaša Zvezde Branko Lazić koji je došao da pruži podršku fudbalerima. Došao je na utakmicu sa prijateljima i iskoristio priliku da se slika sa navijačima.

1 / 3 Foto: Kurir

BLICKRIG ZVEZDE ZA FINALE KUPA: Crveno-beli u 4 dana 2 puta dobili Partizan! Za novu DUPLU KRUNU protiv VojvodineBLICKRIG ZVEZDE ZA FINALE KUPA: Crveno-beli u 4 dana 2 puta dobili Partizan! Za novu DUPLU KRUNU protiv Vojvodine

– Partizan se ponovo oglasio pred večiti derbi.

– Zvezda odavno nije bila veći favorit na derbiju, Partizan baš potcenjen.

– Atmosfera na Marakani uoči novog večitog derbija u Kupu Srbije.

00:22
Atmosfera na Marakani uoči derbija

– Vojvodina je prvi finalista Kupa Srbije i čeka boljeg iz večitog derbija u finalu.

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana sastaju se u polufinalnoj utakmici Kupa Srbije.

Ovaj meč dolazi samo četiri dana posle burnog prvenstvenog derbija koji je pripao crveno- belima u nadoknadi rezultatom 3:2.

Posle meča bilo je dosta povika na suđenje od strane Partizana na račun sudije Pavla Ilića, a ovaj duel dodeljen je arbitru Miloš Milanoviću.

Zvezda je branilac trofeja, a crveno-beli jure četvrtu uzastopnu duplu krunu.

Zvezda je mnogo lakše došla do polufinala ubedljivim pobedama nad Trajalom u Kruševcu (6:0), Radničkim iz Niša(5:0) i Vršcem(3:0) bez primljenog gola.

Partizan je čak dva rivala izbacio nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Najpre Grafičar u osmini finala, a potom i Voždovac u četvrtfinalu. Oba meča završena su rezultatom 1:1.Prethodno su crno-beli slavili na Ubu protiv Jedinstva, minimalnim rezultatom 1:0.

U slučaju nerešenog rezultata odmah će se pristupiti izvođenju jedanaesteraca.

Produžetaka nema u Kupu Srbije, sem u finalu.

Svoja očekivanja uoči meča izneo je trener Zvezde Vladan Milojević.

– Pre par dana smo imali konferenciju posle utakmice i sigurno ono što prvo treba da naglasim da je Kup jedno takmičenje koje se igra na ispadanje, najmasovnije takmičenje i od samog početka je specifično. Nije kao u prvenstvu gde imate dodatnih utakmica gde možete da popravite bodovni saldo i mesto na tabeli. Igramo protiv večitog rivala, veliki je ulog, pobedniku donosi plasman u finale! Naše su ambicije da idemo do kraja i osvojimo Kup. Danas imamo poslednji trening, mislim da smo spremni, nedoumica nemamo, dobro se poznajemo i igraće se utakmica kao i svaka kada se igra derbi. Nadam se dobroj utakmici i poseti – počeo je priču Milojević, pa se dotakao i svojih napadača:

– Realizacija je nešto što se pokazalo kao problem, ali mi stvaramo šanse. Nadam se da će doći vreme kada ćemo moći da ih realizujemo na pravi način. Svaki napadač želi da da gol, potrebna je i koncentracija. Partizan ima i odlične golmane, Jovanovića i Krunića… Mi hoćemo da verujemo da treba da bude veća koncentracija, ali zavisi od situacije.

Sa druge strane bilo je spekulacija da Partizan uopšte neće igrati večiti nezadovoljan sudijskim odlukama u prvenstvenom duelu.

– Jedino što se u ovom trenutku zna jeste da se ništa ne zna. Verujte mi da je to jedina istina. Trebalo je juče da imamo trening, ali sam igračima dao slobodno. Bili su iscrpljeni, bili su pod utiskom i nisam želeo da ih dodatno opterećujem. Važno mi je bilo da se odmore. Danas smo imali trening, normalno smo ga odradili i to je to. O temi hoćemo li igrati Kup ili nećeno nisam hteo da pričam. Videću igrače i večeras i sutra ćemo imati trening, pa ću tada znati nešto više – rekao je Duljaj, pa dodao: Uvek ću stati iza svojih igrača! Odnosno, staću ispred njih i biću uz njih. Oni krvare na terenu, njima lome noseve, oni se povređuju, oni igraju i apsolutno zaslužuju da budem uz njih. Neću pokušati da utičem na njihovo mišljenje, samo ću stati uz njih. To su pravi, fantastični momci, nisu deca, rekao trener crno-belih Igor Duljaj u ponedeljak.

U međuvremenu je odlučeno da crno-beli ipak nastupe na ovom meču, ali će uz znak protestta uoči meča nositi specijalne majice.

Pobednik ovog meča u finalu će se sastati sa Vojvodinom koja je u drugom polufinalnom duelu savladala Radnički u Kragujevcu rezultatom 1:0.

Utakmica se igra na stadionu “Rajko Mitić” sa početkom u 19 časova.

Finalni meč na programu 22. maja u Loznici.