FUDBALERI PARTIZANA NA SKENERU KURIRA: Jovanović HEROJ crno-belih, Saldanja pokazao KLASU!

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su u Beogradu nerešeno 2:2 u 172. “večitom” derbiju, u utakmici 24. kola Super lige Srbije.

Pred punim stadionom “Rajko Mitić”, domaća Zvezda je povela golom Uroša Spajića, a Partizan je preokrenuo golovima Mateusa Saldanje u prvom minutu naknade prvog poluvremena i Alda Kalulua u 49. minutu. Na 2:2 je poravnao Šerif Endiaje u 67. minutu.

Pred vama je skener Kurira igrača Partizana:

Aleksandar Jovanović 8

Junak prvih 45 minuta. Činio je čuda na golu, prosto je začarao mrežu Partizana. Skidao je zicere Bukariju i Endijaju, izluđivao Zvezdine napadače i navijače. Kod gola Spajića mogao je bolje da interveniše, da proba da pokupi “ničiju” loptu. U nastavku bio je najbolji igrač Partizana branio je ono što su svi već videli u golu. Skidao je zicere Bukariju, Đigi, Mimoviću… Prečka mu je u nekoliko navrata bila ozbiljan saveznik. Bespotrebno je tri puta prekidao igru žaleći se na povredu.

Aranđel Stojković 6

Nije imao rešenje za Mirka Ivanića. Nikako nije mogao da se nosi sa fudbalerom Crvene zvezde. Kada je Piter Olajinka došao na levu stranu, kao da je prodisao i došao sebi. Otada je bio daleko sigurniji u defanzivni zadacima, posebno u završnici meča kada se Partizan grčevito branio da ostane neporažen u derbiju.

Svetozar Marković 6,5

Spekulisalo se da zbog povrede kolena neće igrati u derbiju, ali je bio kao nov. Siguran u duelima, posebno u vazduhu kada je bio bolji od Endijaja. Kako je utakmica odmicala videlo se da mu nedostaju treninzi, jer je gubio energiju, pa je fudbaler za koga je bio zadužen Endijaj dao gol posle prekida. Do kraja utakmice korektan i požrtvovan.

Bojan Kovačević 7

Debitant u derbiju i može se reč da je položio na velikoj sceni. Već sada se vidi da će se Partizanu isplatiti svaki od uloženih 600.000 evra u njegovu kupovinu. Bio je siguran u skok igri, odlično je pratio kretanja Zvezdinih napadača i trudio se da u svakom trenutku pomogne Markoviću. Spasao je čist gol, kada je sa gol linije izbacio loptu glavom posle šuta Bukarija.

Nikola Antić 6,5

Dosta se trudio, pretrčao i iskrvario kolena. Nasuprot sebe imao je Bukarija, koji mu je zadavao mnogo problema. Gotovo da nije prelazio centar i disciplinovano je izvršavao svaki zadatak koji je pred njega postavio trener Duljaj. Bio je na iskušenjima tokom cele utakmice, igrao je čak iznad granica svojih limita, iako su navijači Zvezde smatrali da su bokovi Partizana najranjiviji.

Leonard Ovusu 6,5

Odigrao je celu utakmicu, bio igrač iz senke. Laik bi rekao da se nije video, ali je on u nekoliko navrata, posebno pred kraj utakmice požrtvovano intervenisao i spasavao gol Partizana. Odradio je rudarski posao za crno-bele

Gajas Zahid 6,5

Brzinom i energijom znao je da odgovori Zvezdinom veznom redu. Zna fudbala ovaj momak, ime da proturi loptu, pronađe saigrača kada se to odbrana najmanje nada. Bio je žrtva odluke trenera Duljaja, da defanzivom brani stečeno vođstvo. Samo iz tog razloga je zamenjen, mada ostaje utisak da je mogao još toga da pruži u derbiju i bude od koristi Partizanu.

Bibars Natho 6

Više vremena provodio je u razgovoru sa sudijom Pavlom Ilićem, nego što je bio od koristi svom timu. Videlo se da trčanjem ne može da odgovori igračima Zvezde i zato se trudio da zadržavanjem lopte i tačnim pasom prikrije sve svoje mane. Mogao je da se proslavi na početku drugog dela, ali je njegov dobar šut izblokirao Mijailović.

Aldo Kalulu 7

Znao je od početka utakmice koji je njegov zadatak. Bio je pritajen i vrebao priliku da iz kontre ugrozi gol protivnika. Nije ga bilo u prvih 45 minuta, a onda je eksplodirao početkom drugog dela. Pobegao je Zvezdinoj odbrani, i u sprintu pogodio gol Glazera. Odradio je svoj zadatak i opravdao platu koju prima.

Jongjun Goh 7,5

Zna fudbala ovaj momak. Dosta se trošio u defanzivi, mnogo trčao. Može se reći da je asistirao kod izjednačujućeg gola Partizana, kada je jednu “kiflu” poslao u peterac, posle koje se Zvezdina odbrana zbunila i amaterski poklonila gol rivalu. Asistirao je kod drugog gola P

artizana. U nekoliko navrata umeo je da osujeti zemljaka Hvana, ali i da natera ekipu da izađe iz svog šesnaesterca.

Mateus Saldanja 7

Suvi kvalitet je ovaj momak. Nije se video 44.minuta, a onda je pokazao zašto su za njega spremni evropski klubovi da plate 10 miliona evra. Iskoristio je lošu intervenciju Zvezdine odbrane i sa 17 metara plasirao loptu u nebranjenu mrežu. Sjajan potez. Bio je zamenjen jer je počeo da pada energetski, to je bilo vidljivo.

Denil Kastiljo 6

Od 50. minuta umesto Zahida. Uglavnom koncentrisan na defanzivne zadatke koje je odradio i ispunio sve zahteve trenera.

Samed Baždar 6

Od 64. minuta umesto Saldanje. Pokušavao je individualnim akcijama da krene ka golu Zvezde, jednom mu je to pošlo za nogom, ali mu je nedostajala završnica.

Ksander Severina /

Od 64. minuta umesto Natha, od učinka na terenu zaradio je dva žuta kartona, automatsko isključenje, posebno drugi kada je laktom udario Endijaju

Aleksandar Filipović 6

Od 80.minuta umesto Kalulua. Ušao je zbog defanzivnih zadataka u završnici meča, odradio svoj posao.