GOLEADA U LIGI KONFERENCIJA: Fiorentina u nadoknadi do trijumfa nad Brižom! Olimpijakos nadigrao Aston Vilu

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su u gostima u Birmingemu domaću Aston Vilu sa 4:2, u prvom meču polufinala Lige konferencija.

Tri gola za Olimpijakos postigao je Ajub El Kaabi u 16, 29. i 56 minutu, a u listu strelaca se upisao i Santjago Heze u 67. minutu.

Strelci za Aston Vilu bili su Oli Votkins u prvom minutu nadoknade poluvremena i Musa Diabi u 52. minutu.

U drugom polufinalnom susretu, Fjorentina je na svom terenu u Firenci pobedila Klub Briž sa 3:2.

Golove za Fjorentinu postigli su Rikardo Sotil u petom, Andrea Beloti u 37. i Mbala Nzola u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Strelci za Klub Briž bili su Hans Vanaken iz penala u 17. i Igor Tijago u 63. minutu.

Klub Briž je od 61. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Rafael Onjedika.

Revanš mečevi su za sedam dana, i igraju se u Atini, odnosno Brižu.

FIORENTINA – KLUB BRIŽ 3:2

ASTON VILA – OLIMPIJAKOS 2:4

TOK MEČEVA:

90+1. minut – FIRENCA – Nzola postiže gol za Fiorentinu!

84. minut – BIRMINGEM – Promašili su penal fudbaleri Aston Vile. Daglas Luiz propušta šansu da vrati svoj tim u igru!

67. minut – Heze postiže novi gol za Olimpijakos. Kakva partija Grka u Engleskoj!

Santiago Heeze Goal! ⚽️🚨 Aston Villa 2-4 Olympiacos FC pic.twitter.com/28RZkPZjem
— Football Goals HD (@roger21footy) May 2, 2024

63. minut – FIRENCA – Tijago poravnava rezultat.

‼️🚨GOAL🚨‼️ ⚽️Igor Thiago | Fiorentina 2-2 Club Brugge 📹 via @Footcolic 📹 pic.twitter.com/92HNG72fRF
— Footy Weekly World (Banky) (@Footybanky) May 2, 2024

56. minut – BIRMINGEM – Kakva ludnica u Engleskoj, Kabi kompletira het-trik! Olimpijakos ponovo vodi!

🚨🚨| GOAL: OLYMPIACOS HAVE TAKEN THE LEAD!! Aston Villa 2-3 Olympiacos pic.twitter.com/T99VtZDUC0
— CentreGoals. (@centregoals) May 2, 2024

52. minut – BIRMINGEM – GOOOL za Aston Vilu. Dijabi poravnava rezultat.

🚨🚨| GOAL: DIABY WITH THE EQUALISER!! Aston Villa 2-2 Olympiacos pic.twitter.com/HRWnp88Obo

45. minut – BIRMINGEM – Smanjuje Aston Vila, Votkins postiže pogodak!

1-2. OLLIE WATKINS PULLS ONE BACK !!!!!!!!!!! OF COURSE IT’S HIM AGAIN !!!!!!!!!!!!!! pic.twitter.com/ma2fUusZGq
— Fernansh Era (@BrunoFernanshh) May 2, 2024

37. minut – FIRENCA – Beloti donosi prednost svom timu.

29. minut – Potpuni šok u Birmingemu. Kabi svojim drugim golom donosi dvostruku prednost Olimpijakosu!

17. minut – FIRENCA – Vanaken je izjednačio.

16. minut – Gool u Engleskoj. Olimpijakos golom Kabija vodi!

5. minut – PAO PRVI GOL U ITALIJI! Fiorentina povela pogotkom Rikarda Sotila!

🚨| GOAL: WHAT A GOAL SCOTTIL!! Fiorentina 1-0 Club Brugge#Fiorentina #FIOBRU #FioClu #UEL pic.twitter.com/ih6KHgBR4J
— Football Pundit (@footballpund10) May 2, 2024

21.00 – Mečevi u Italiji i Engleskoj su počeli!

Pre mečeva:

Getting one step closer to Athens 🍿 Who’s coming out on top in the first legs?#UECL pic.twitter.com/cZLXpHBW8v
— UEFA Europa Conference League (@europacnfleague) May 2, 2024

U prvoj utakmici polufinala Lige Konferencija, Fjorentina će na ”Artemio Frankiju” ugostiti Klub Briž.

Aston Vila dočekuje Olimpijakos u Engleskoj, a pobednici ovih dvomeča će se boriti za trofej.

Oba meča počinju od 21.00 časova, a sve promene rezultat možete ispratiti u načem LIVE Blogu.

Očekuje se da reprezentativac Srbije Nikola Milenković bude na terenu u startnoj postavi u ekipi Fjorentine.