POSRNULI ŠAMPION ISKALIO SAV BES: Gol Račića u teškom porazu Sasuola od Napolija

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostujućem terenu Sasuolo 6:1, u utakmici 21. kola Serije A.

Sasuolo je poveo u 17. minutu golom reprezentativca Srbije Uroša Račića.

Amir Rahmani je izjednačio u 29. minutu na asistenciju Frenka Angise, a zatim je Viktor Osimen postigao tri gola.

Nigerijski fudbaler je do poluvremena postigao dva pogotka, u 31. i 41. minutu, a oba puta je asistent bio Mateo Politano, dok je u 47. minutu postigao i treći gol, ;a asistirao mu je Hviča Kvarachelija.

Četiri minuta kasnije ;Kvarachelija ;je postigao gol, a Osimen mu je uzvratio asistenciju.

Kvarachelija je u 75. minutu postigao svoj drugi gol i postavio konačan rezultat.

Aktuelni šampion je deveti na tabeli sa 40 bodova, 26 boda manje i utakmicom više od vodećeg Intera.

Sasuolo je posle 16. poraza u ligi 18. sa 20 bodova i nalazi se u zoni ispadanja.

U sledećem kolu Napoli dočekuje Juventus, a Sasuolo gostuje Veroni.