back to top
mojatv

TO NIJE ČUDO! TO JE PARTIZAN! Najluđa pobeda ikada u Evroligi – gubili 24 razlike, a onda se DESILA CRNO-BELA MAGIJA

Kada je na semaforu u 13. minutu stajalo 15:39 malo ko je mogao da pomisli šta će se desiti na kraju meča Partizan – Makabi! A, desilo se čudo. Tačnije, desio se Partizan! Luda, najluđa ikad pobeda crno-belih. Na kraju Partizan – Makabi 88:79 (11:29, 25:23, 31:15, 21:12) u 21. kolu Evrolige.

Neverovatno je reč koja najbolje opisuje ono što smo videli ove večeri u Areni. Makabi je igrao u potpunom transu prvo poluvreme. Poveo je 16:0, Partizan je posle pet i po minuta ubacio tek prve poene.

Delovalo je da su gosti došli do pobede već početkom drugog kvartala kada su otišli i na plus 24 (u indeksnim poenima tada je bilo 0:54). Ali, tako nisu mislili hrabri izabranici Željka Obradovića.

Doužer je držao crno-bele koliko toliko u životu. Falilo mu je još raspoloženih saigrača. Onda se pojavio čudesni Naneli! Počeo je da rešeta iz svih pozicija pa se razlika konstatno topila… Arena je proključala posle trojke Nanelija koja je donela izjednačenje – 60:60.

to nije čudo! to je partizan! najluđa pobeda ikada u evroligi - gubili 24 razlike, a onda se desila crno-bela magija

1 / 17 Foto: Starsport©

to nije čudo! to je partizan! najluđa pobeda ikada u evroligi - gubili 24 razlike, a onda se desila crno-bela magijato nije čudo! to je partizan! najluđa pobeda ikada u evroligi - gubili 24 razlike, a onda se desila crno-bela magijato nije čudo! to je partizan! najluđa pobeda ikada u evroligi - gubili 24 razlike, a onda se desila crno-bela magijato nije čudo! to je partizan! najluđa pobeda ikada u evroligi - gubili 24 razlike, a onda se desila crno-bela magija

Usledilo je zakucavanje Ledeja uz faul koje je donelo prvo vođstvo Partizanu (67:64)! Kao u transu igrao je srpski klub u tim momentima. Podrška sa tribina bila je neverovatna i niko više nije sumnjao u pobedu.

Čak ni kada je fenomenalni Naneli isključen zbog druge tehničke nije bilo dileme. Doužer je odigrao najbolji od momenta kada je obukao crno-beli dres. Bio je fantastičan svih 40 minuta! Ubacio je 23 poena, a pratio ga je Naneli sa 20 poena.

Najbolji meč u sezoni odigrao je Uroš Trifunović koji je ubacio osam poena uz pet skokova.

Posle ove pobede Partizan ima skor 11 poena uz 10 poraza.

Evo kako je izgledao tok meča Partizan – Makabi

40. minut – Kolson promašuje trojku na 20 sekundi pre kraja. Dva bacanja za Ledeja, pogađa jedno, a onda i Panter trojkom stavlja tačku na ovaj meč – 88:79.

Do kraja meča 45 sekundi

39. minut – Makabi je promašio sve! Trojku, pa zicer… Pa, ponovo trojku u narednom napadu – 84:79.

38. minut – Panter dobija rampu, a Veb potom koristi bacanja posle nesportskog faula Smailagića – 84:79. Srećom, Boldvin posle toga promašuje trojku.

38. minut – Boldvin ponovo dolazi do poena, ovoga puta za dva – 84:77.

37. minut – Boldvin siguran sa penala, ali je Doužer nezaustavljiv – 84:75.

36. minut – Dibartolimio ubacuje dve bacanja, uzvraća Doužer sa dvojkom – 82:73.

Partizan je od 15. do 35. minuta napravio 33 poena razlike! Da, dobro ste pročitali za 20 minuta 33 razlike.

35. minut – Prvi poeni Pantera. Razlika je sada čak plus devet. Neverovatan preokret Partizana – 80:71.

34. minut – Sorkin zakucava i prekid seriju Partizana. Samo za kratko, jer Doužer odmah ubacuje trojku – 78:71.

33. minut – Nibo je napravio očiglednu grešku u koracima, ali sudije to nisu videle. Posle toga je fauliran, ali je promašio oba penala – 75:69.

33. minut – Jaramaz! Nova trojka! Ovo je potpuno čudo… Partizan je napravio 30 poena razlike od momenata kada je gubio 15:39. Sada na semaforu stoji – 75:69.

32. minut – Smailagić! Pogađa trojku preko ruke! Blat na drugoj strani promašuje drugu uzastopnu trojku – 72:69.

31. minut – Makabi koristi dva penala zbog nesportske, a onda uzvraća Smailagić i pogađa za dva – 69:69.

31. minut – Šok! Najbolji igrač Partizana, Džejms Naneli isključen zbog druge nesportske lične greške! Ogroman hendikep za Partizan!

Kraj trećeg kvartala! I ponovo gosti pogađaju uz zvuk serine – 67:67. Boldvin je bio precizan sa poludistance. Ovaj deo igre dobio je Partizan 31:15.

30. minut – Boldvin pogađa jedno od dva bacanja – 67:65.

30. minut – Ludilo! Ledej zakucava uz faul! Prvi put na meču, crno-beli vode, 67:64.

29. minut – Rivera ubacuje dva penala posle faula Jaramaza, istom merom uzvraća Jaramaz – 64:64.

29. minut – Sorkin i Kaboklo razmenjuju po dva poena u ovim momentima – 62:62.

28. minut – Naneli iz kontranapada za nerešen rezultat, 60:60! Čudesan povratak Partizana koji je gubio 24 poena razlike.

28. minut – Ledej! Trojka! Konačno, meč je u potpunom egalu… – 58:60!

27. minut – Veb dobija tehničku zbog protesta, Naneli ubacuje bacanje. Isti igrač dobija rampu u narednom napadu – 55:60.

27. minut – Trifunović igra sjajno! Pogađa veoma bitnu trojku – 54:60.

26. minuta – Šteta… Naneli je išao u kontranapad, ali je laktom uradio Veba, sudije su to okarakterisale kao kontakt za nesportsku ličnu grešku. Veb to koristi, a onda i Boldvin postiže lake poene na obruču – 51:60.

25. minut – Naneli! Trojka! Eksplodirala je Arena, crno-beli su samo na minus pet – 51:56.

25. minut – Prvi put posle 2. minuta, Partizan na jednocifrenom minusu 48:56. Naneli je pogodio za dva.

Naneli je na 12 poena uz čak osam skokova

24. minut – Ofanzivni skok Partizana je odličan večeras. Kaboklo hvata loptu posle promašaja Jaramaza i pogađa zicer. Naneli zatim pogađa isto za dva – 46:56.

24. minut – Boldvin lako postiže poene, Kaboklo potom fauliran pri šutu (2/2 bacanja) – 42:56.

22. minut – Trifunović neverovatnom borbenošću dolazi do jedne lopte i asistira Jaramazu za dva poena. Sorkin sa druge strane uzvraća – 40:54.

21. minut – Počelo je drugo poluvreme meča u Areni. Uroš Trifunović posle ofanzivnog skoka postiže prve poene u nastavku – 38:52.

Poluvreme – 36:52. Očajnih 15 minuta koštalo je Partizan velikog minusa. Međutim, ako znamo da su gubili i 24 razlike, ovih -16, i nije toliko loše. Naravno, na teren će u nastavku morati da izađu u potpuno drugačijem izdanju izabranici Željka Obradovića ako žele pobedu…

20. minut – Blat sa zvukom sirene pogađa za tri. Šteta, mnogo je i bez ovoga – 36:52.

20. minut – Loša odbrana! Trojka Blata, dobio je previše prostora pri šutu za tri, zatim uzvraća Naneli poenima za dva – 36:49.

20. minut – Rivero pogađa za dva, a zatim Trifunović postiže dva poena uz faul – 34:46.

19. minut – Ponovo Naneli, posle ofanizivnog skoka dodatno smanjuje razliku 31:44.

19. minut – Naneli! Trojka posle koje je eksplodirala Arena – 29:44.

18. minut – Sorkin prekida seriju crno-belih, a potom Kaboklo promašuje dva bacanja 26:44.

17. minut – Smailagić ponovo 1/2 sa penala, ali Doužer priskače i dodaje još dva poena – 26:42.

16. minut – Smailagić polovičan s penala, a potom Doužer pogađa oba penala – 23:42.

16. minut – Boldvin pogađa trojku i to posle ofanzivnog skoka Makabija. Šteta, mogli su crno-beli da ovo odbrane – 20:42.

15. minut – Doužer (12 poena) nastavlja u odličnom ritmu. I dodaje još dva poena. Makabi traži tajm-aut, 20:39.

14. minut – Konačno! Naneli pogađa trojku, valjda će ovo da pokrene “valjak” – 18:39.

Kevin Panter pravi treću ličnu grešku. Za sada nema nijedan poen.

13. minut – Doužer je na deset poena, ali sa druge strane Makabi prelako dolazi do poena – 15:39.

Trenutni odnos u indeksinim poenima igrača je neverovatan – 0:54!

12. minut – Doužer… Jedini koji igra u timu Partizana za sada (osam poena), ali uzalud, jer sa druge strane Klivlend odmah pogađa trojku – 13:37.

12. minut – Ni drugi kvartal ne donosi ništa novo. Trojka gostiju, pa potom i koš uz prekrštaj za ogromnu prednost – 11:34.

Kraj prve četvrtine – 11:29. Zakucavanje Klivlenda uz zvuk sirine za neverovatnih 18 razlike gostiju. Šta reći, igra Partizana – ne postoji.

10. minut – Doužer je na šest poena, ali Blat na drugoj strani pogađa trojku, a pre toga Rivero 1/2 sa penala. Velika prednost gostiju – 9:27.

8. minut – Doužer jedini u crno-belom timu prikazuje nešto vredno pomena. Postigao je četiri poena, ali i Izraelci nastavljaju odlično preko Dibartoloema – 7:23.

7. minut – Makabi puca iz svih oružja i za sada su sjajni u napadu. Ponovo vezuju pet poena za “plus 16” – 5:21.

6. minut – Posle pet i po minuta igre, Partizan postiže poene. Kaboklo je siguran za tri! Konačno. A, potom i Doužer za dva – 5:16.

6. minut – Kaboklo promašuje ceo obruč. Koristi Obradović i drugi tajm-aut.

5. minut – Partizan pet minuta nije uspeo da postigne nijedan jedini poen. Sorkin sa četiri poena donosi još veće vođstvo gostima – 0:16.

4. minut – I dalje bez poena za crno-bele, dok Izraelci sve pogađaju i vode neverovatnih – 0:14.

3. minut – Ne vredi. Partizan ne može da pogodi ništa, a Makabi je na 5/5. Imaju već veliku prednost – 0:11.

2. minut – Posle samo 72 sekunde tajm-aut Obradovića. Makabi je otvorio meč sa 5 poena (Braun 3, Nibo 2) – 0:5.

1. minut – Slab prvi napad Partizana i izgubljena lopta Smita koji je starter na ovom meču.

Arena je krcata. Počinje meč.

20.25 – Prelep gest košarkaša Makabija. Izašli su na teren u majicima na kojima je pisalo “Hvala Beograde” na ćirilici. Svaka čast!

19.45 – Danilo Anđušić nije u timu Partizana za večerašnji meč, što je pomalo i iznenađenje. Takođe, ni Tristan Vukčević nije u 12, koji se nalazi u dobroj formi u poslednjih mesec dana…

“Ponos Izraela” je veoma opasan rival, ali uz podršku navijača crno-beli večeras jurišaju na novu pobedu

Partizan je u Istanbulu sjajno odigrao ulogu doktora Džekila i mistera Hajda, a mnogi navijači crno-belih su sa razočaranjem gledali kako se igra ekipe koju zdušno podržavaju raspala u drugom poluvremenu.

Četa Željka Obradovića uspela je gotovo nemoguće, da pređe put od “plus 17” do “minus 15”, tj. da za tih 29 minuta dozvoli rivalu da napravi razliku od čak 32 poena. Nema pouzdanih podataka, ali to je verovatno rekord Evrolige.

Vremena za ozbiljniji trening praktično nema, Partizan u hodu mora da se sabere, jer večeras dočekuju opasni Makabi, koji je u sredu uveče u dvorani “Aleksandar Nikolić” razbio Virtus, ekipu iz vrha tabele. “Ponos Izraela” je najprijatnije iznenađenje s obzirom na to da svaku utakmicu kao domaćin igra pred praznim tribinama u Beogradu, a trenutno je u gornjem delu tabele i po svemu sudeći plasiraće se u plej-of.

Crno-beli i ne smeju da pomišljaju na kiks na domaćem terenu jer bi ušli u veliki problem što se tiče druge faze takmičenja. Obradovićev tim je u evidentnoj krizi, u poslednjih pet evroligaških mečeva ostvarena je samo jedna pobeda, i to nad Asvelom, a porazi su stigli od Fenerbahčea, Crvene zvezde, Virtusa i Reala.

Partizan trenutno ima skor 10-10, olakšavajuća okolnost je što se više ekipa nalazi u rasponu od dve pobede, a tek smo na polovini regularnog toka Evrolige, pa vremena za popravljanje pozicije ima. Međutim, svaki poraz kod kuće može da bude koban.

Što se tiče večerašnjeg rivala, najveća opasnost preti od Vejda Boldvina, koji igra u odličnoj formi, sjajno ga prate plejmejker Lorenco Braun i centar Džoš Nibo.

Interesantno je da je Partizan jedini tim koji je odigrao meč protiv Makabija u Tel Avivu, a zbog sukoba u Pojasu Gaze, izraelski tim više nije bio domaćin u svojoj dvorani, već su se preselili u Beograd. Veliki adut domaćih svakako je pakao Štark arene.