ZVEZDA JAČA OD ZADRA I HULIGANA: Crveno-beli prošli kroz GOLGOTU, pa utišali bučne domaćine!

Košarkaši Crvene zvezde savlasdali su Zadar u utakmici 7. kola Aba lige rezultatom 74:81

Utakmica je pala u drugi plan nakon skandaloznih dešavanja dan oči meča kada je pretučena delegacija Zvezde.

Domaći navijači nastavili su sa provokacijama pred meč i na samoj utakmici, ali to nije poremetilo crveno-bele.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena gde se igralo u talasima crveno-beli su u nastavku dodali gas i u trećoj četvrtini rešoili pitanje pobednika.

Kod Zvezde se istakao Rokas Gedraitis koji je postigao 19 poena i bio najefikasniji na meču.

Jago dos Santos je imao 12. Luka Božić je imao 18 u ekipi Zadra, uz pet skokova. Po 12 su dodali Drežnjak i Lakić.

Zvezda je tako upisala i šestu pobedu iz sedam mečeva, doka je Zadar na skoru 3-4

Četvrta četvrtina:

39. minut – Ne predaje se Zadar pogađa i Vujačić, 71:80. Tajm -aut Sferopulos.

38. minut – Božić siguran sa penala 67:80

36. minut – Sjajni Jago, nova trojka 63:80

34. minut – Pogađa Božić nakon skoka, 61:77

33. minut – Mitrović pogađa uz faul 57:75, promašuje dodatno bacanje.

31. minut – Nova trojka, pogađa Jago 54:73

AFTER 3/4: @kkzadar – @kkcrvenazvezda 54:70 Live stats: https://t.co/Z1HiPChLe0#ABALiga pic.twitter.com/zgmRmBYQE2
— AdmiralBet ABA League (@ABA_League) November 12, 2023

Treća četvrtina:

30. minut – Gedraitis za maksimalnih +17 , 53:70

29. minut – Trojka Nejpira 53:66

28. minut – Ne predaje se Zadar,Ramnjak pogađa iz kontre 53:61

27. minut – Pogađa i Tobi 49:61

26. minut – Gedraitis , nova trojka, njegov 17 poen, 49:59

25. minut – Raspoloženi Davidovac pogađa za tri 49:56, tajm-aut Zadar.

24. minut – Davidovac se sjajno snašao u reketu, 49:53

22. minut – Nedović postiže prve poene u nastavku, 43:48

HALFTIME: @kkzadar – @kkcrvenazvezda 43:45. Božić 10 | Giedraitis 11 📷 Photo gallery: https://t.co/1R4M4DCKSi Live stats: https://t.co/fNnNQFcv0d #ABALiga pic.twitter.com/5itQ1MYIIl

Druga četvrtina:

20. minut – Žganec pogađa trojku za izjednačenje, potom Bolomboj nakon asiastencije Nedovića 43:45, na poluvremenu.

19. minut- Igra se u talasima, Zadar vezuje četiri poena 40:43, Sferopulos traži tajm-aut.

18. minut – Traje serija Zvezde, 11:0, 36:43

16. minut- Sad je Zvezda u seriji, Jago trojka 36:39

15. minut – Teodosić prekida seriju domaćina 36:34

14. minut – Mini serija Zadra, novo vođstvo domaćina, 34:32

13. minut – Zvezdu služi šut na ovom meču, nova trojka, Jago ovaj put 29:32

12. minut – Lazarević pogađa trojku, vraća Božić 29:29

AFTER 1/4: @kkzadar – @kkcrvenazvezda 24:23. Live stats: https://t.co/fNnNQFcv0d #ABALiga pic.twitter.com/XdB5JKgfSF

Prva četvrtina:

10. minut – Završena je prva četvrtina 24:23

9. minut – Tobi pogađa na asistenciju Nedovića 22:23

7. minut – Nedović pogađa trojku, Lakić vraća istom merom 20:19

6. minut – Lakić pogađa za tri 14:16

5. minut – Sjajni Gedraitis u seriji 11:14, njegovih več 11 poena.

4. minut – Pogađa Šabaz Nejpir 11:9

3. minut – Dobar start Zadra, pogađa Božić 9:4. Sa druge strane Gedraitis uz faul 9:7

1. minut – Mazalin postiže prve poene na meču 2:0

1. minut – Utakmica je počela

– Strasti se ne smiruju ovo više nema veze sa sportom

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Zadru u utakmici 7. kola Aba lige.

Nažalost meć je imao neslavnu uvertiru jer je delegacija crveno-belih brutalno pretučena u Zadru.

Bilo je pitanje da li će se utakmica uopšte igrati, ali Zvezda je rešila da izađe na teren.

Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos rekao je da njegova ekipa u predstojećem meču ABA lige protiv Zadra mora da bude koncentrisana i spremna da igra svoju najbolju košarku.

“Igramo protiv tima koji igra dobru košarku. Imaju odličnu grupu igrača, uključujući i najkorisnijeg igrača ABA lige Božića. Moramo da budemo koncentrisani i spremni da igramo našu najbolju košarku i to na obe strane terena”, rekao je Sferopulos.