ATOMSKA KOŠARKA U PIREJU: Petrušev OD HEROJA do TRAGIČARA! Barselona posle PRODUŽETKA savladala Olimpijakos!

Košarkaši Barselone su nakon produžetka savladali Olimpijakos u Pireju rezultatom 82:80 i tako poveli 2-1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige!

Filip Petrušev je bio najefikasniji u svom timu sa 18 poena, ali je u poslednjoj sekundi dodatnih pet minuta igre napravio faul nad Džabarijem Parkerom koji je odlučio meč.

Neverovatno šta je uradio Filip…Barselona je imala poslednji napad, Parker je vodio loptu, digao se na težak šut, a reprezentativac Srbije ga je zakačio po laktu, te je faul bio ispravno dosuđen.

🚨😱 Faute de Filip Petrusev qui donne 3 lancer-francs à Jabari Parker au buzzer !

Quel incroyable scénario ! 😵😵😵@EuroLeague#SKWEEKLive #EveryGameMatters #SKWEEK #alwaysON pic.twitter.com/TUDjzaPcoI
— SKWEEK (@skweektv) April 30, 2024

Barselona je vodila većim delom utakmice, ali je Olimpijakos taj koji se vratio u meč i mogao je da ga rešu u regularnih 40 minuta.

Laprovitola je bio heroj svoje ekipe, jer je prodorom na 5 sekundi do kraja doneo Barseloni izjednačenje. Pokušao je Najdžel Vilijams-Gos da pogodi za pobedu, ali je njegov šut ostao na obruču.

The shot that sent us to OT… @nicolapro7 calmest man in the arena 🥶 #MotorolaMagicMoment I @Moto pic.twitter.com/lQgC4E13vm
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) April 30, 2024

Otišlo se u dodatnih pet minuta, a tamo su gostujući igrači imali više sreće i koncentracije.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Veseli koji je postigao 16 poena, Parker, Satoranski i Ernangomez su dodali po 13, dok je Laprovitola postigao 12 poena.

Kod Olimpijakosa 18 poena Petruševa, 16 jke dodao Rajt, a dvocifren je bio još samo Vokap sa 10 poena.

Barselona je uspela da vrati brejk, vodi 2-1 u seriji i još jedna pobeda im nedostaje za plasman na fajnal-for. Priliku za to imaće u utorak od 18.45 u Pireju.