CRNO-BELI UZ DOSTA MUKE STIGLI DO POBEDE U SURDULICI! Ludnica kakva se retko viđa – Partizan uspeo da upiše novu pobedu!

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik na teškom gostovanju rezultatom 2:1 u meču 22. kola Superlige Srbije.

Znali su crno-beli da danas iz Surdulice moraju da odnesu ceo plen kako bi zadržali prvo mesto na tabeli, ali, klub iz Humske ulice se u poslednje vreme susreo sa nekoliko problema. Pored brojnih povreda, Ksander Severina napustio je nedavno klub bez pozdrava jer mu navodno u dogovorenom roku nije isplaćen bonus u iznosu od 25.000 evra.

Bilo kako bilo, Duljaj je izveo najboljih 11 igrača sa kojima trenutno raspolaže, te su crno-beli od prvog sudijskog zvižduka preuzeli inicijativu na terenu i pokušali da što pre stignu do vođstva.

Šanse su se ređale od samog starta, u 4. minutu je Tomašević mogao da šokira crno-bele kada je na sjajan način “uhvatio” volej, ali je loptu poslao malo preko gola Partizana. Nije to poremetilo crno-bele, već je dva minuta kasnije rezultat mogao da promeni mladi Samed Baždar, koji se našao u odličnoj prilici posle kombinacije sa Nathom, ali je golman Ranđelović bio na visini zadatka.

Crno-beli su za nijansu bili bolji rival u prvom poluvremenu, imali su više šansi ali su domaći uspeli da odole svim napadima.

U poslednjim minutima prvog dela igre Radnik je zaigrao i umalo da kazni izabranike Igora Duljaja za promašaju. Igrao se 44. minut kada Tomašević centrirao sa levog boka, Šovšić je došao do lopte i šutirao, ali je Aleksandar Jovanović uspeo da spasi svoj tim, pa posle prvih 45 minuta na jugu Srbije golova nije bilo.

Još agresivnije su crno-beli ušli u drugo poluvremen, i ponovo se u sjajnim prilikama našao Samed Baždar, ali ni tada nije uspeo da realizuje šanse.

Veliko uzbuđenje je viđeno u 62. minutu kada je glavni arbitar meča svirao penal za Radnik, posle duela Markovića Dujmovića, ali je ta odluka posle intervencije iz VAR sobe promenjena.

crno-beli uz dosta muke stigli do pobede u surdulici! ludnica kakva se retko viđa - partizan uspeo da upiše novu pobedu!

1 / 6 Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

crno-beli uz dosta muke stigli do pobede u surdulici! ludnica kakva se retko viđa - partizan uspeo da upiše novu pobedu!crno-beli uz dosta muke stigli do pobede u surdulici! ludnica kakva se retko viđa - partizan uspeo da upiše novu pobedu!crno-beli uz dosta muke stigli do pobede u surdulici! ludnica kakva se retko viđa - partizan uspeo da upiše novu pobedu!crno-beli uz dosta muke stigli do pobede u surdulici! ludnica kakva se retko viđa - partizan uspeo da upiše novu pobedu!

Igra se rasplamsala a prvi gol na meču viđen je u 70. minutu kada se u strelce upisao štoper Partizana, Svetozar Marković. Posle kornera sa desne strane, Marković je sjajno glavom šutirao, a na putu ka golu lopta je zakačila Jovića, te je golman domaćih bio potpuno nemoćan.

Igrao se treći minut nadoknade kada je mladi Samed Baždar duplirao prednost svog tima, te se konačno sjajno snašao u napadu i na fenomenalan način matirao protivničkog golmana.

Uzbuđenjima tu nije kraj, pošto je tri minuta kasnije sudija pokazao na belu tačku, a Šovšić je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio…

Do poslednjeg sudijskog zvižduka promene rezultata nije bilo, a nakon ovog meča crno-beli se nalaze na liderskoj poziciji na tabeli, sa četiri boda više od Crvene zvezde koja ima utakmicu manje.

Od 16 sati, crveno-beli će na svom stadionu ugostiti ekipu Čukaričkog.

Utakmica je završena!

95. minut – GOOOOL! Radnik smanjuje na 2:1! Šovšić pogađa sa “bele” tačke!

92. minut – GOOOOL! Samed Baždar je strelac, crno-beli vode sa 2:0!

90. minut – Igraće se još šest minuta sudijske nadoknade!

84. minut – Sada i Dušan Đorđević menja! Martinkević ulazi u igru umesto Abubakara!

80. minut – Ponovo je Baždar bio u prilici, ali ni ovog puta nije uspeo da realizuje šansu!

74. minut – Bojan Kovačević dobija žuti karton!

70. minut – Goooool! Partizan vodi! Svetozar Marković je glavom šutirao posle kornera, lopta je zakačila Jovića i prevarila golmana Radnika koji je ovog puta bio nemoćan!

62. minut – Kastiljo je na terenu umesto Ovusua!

59. minut – Sudija je svirao penal za Radnik, ali nakon intervencije iz VAR sobe, odluka je promenjena!

52. minut – Dve nove prilike za Sameda Baždara, ali napadač Parnog valjka ponovo nije uspeo da matira protivničkog golmana!

49. minut – Marković je glavom šutirao posle kornera, a na gol liniji je reagovao Gašić, pa promene rezultata još uvek nema!

46. minut – Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

Završeno je prvo poluvreme!

44. minut – Bolji je Radnik u ovim momentima. Novo uzbuđenje ispred gola Partizana i sjajna prilika za domaći tim. Tomašević je centrirao sa levog boka, Šovšić je došao do lopte i šutirao, ali je Aleksandar Jovanović spasao svoj tim!

39. minut – Uzbudljivo je sada bilo pred golom Partizana! Sevnula je kontra domaćih, Tomašević je probio po levoj strani, centrirao na drugu stativu, gde je Jovanović promašio prazan gol! Ipak, pomoćnu sudija je podigao zastavicu zbog ofsajda!

31. minut – Sada je i Antić oprobao svoj udarac iz daljine, ali ni on nije bio precizan

27.minut – Jović je šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, ali je lopta otišla daleko preko gola Parnog valjka!

19. minut – Stojković je “opalio” iz daljine, ali ne dovoljno precizno da matira Ranđelovića!

13. minut – Natho je izveo korner a nakon gužve u šesnaestercu Radnika mladi Baždar je šutirao, međutim, njegov udarac je izblokiran

12. minut – Ređaju se prilike za crno-bele… Goh je odložio do loptu do Natha, iskusni Izraelac je fantastično šutirao ali je viđena još bolja rekacija Ranđelovića

6. minut – Sada i odlična šansa na drugoj strani… Crno-beli su odlično kombinovali, pre svega Natho i Baždar, koji su tačnim pasovima izbacili protivničku odbranu. Posle asistencije Natha, mladi napadač sa nekih 6-7 metara šutirao, ali je golman Radnika bio na visini zadatka!

4. minut – Bila je ovo dobra prilika za domaći tim! Posle ubačene lopte sa desne strane, lopta je došla do Tomaševića, koji je uhvatio volej ali je prebacio loptu preko gola Partizana!

1. minut – Počela je utakmica!

Uoči meča:

Poznati sastavi za današnju utakmicu:

Radnik: Ranđelović – Gašić, Abubakar, Milićević, Jović, Tomašević – Duronjić, Oreščanin, Sovšić – Zajmović, Jovanović.

Partizan: Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Zahid – Kalulu, Natho, Goh – Baždar.

#matchday | FK Radnik 🆚 FK Partizan ⚽ pic.twitter.com/cM2ntym4Ke

Partizan u danas u Surdulici mora da pobedi kako bi zadržao prvo mesto na tabeli.

Crno-beli imaju niz od tri pobede i bod više (53) od drugoplasirane Crvene zvezde, dok će Radnik pokušati da prekine niz od četiri poraza kako bi zadržao šanse za opstanak, pošto je poslednji na tabeli sa 11 bodova.

Trener Parnog valjka, Igor Duljaj, ima velikih kadrovskih problema pred današnji meč.

– Saldanja ima istegnuće zadnje lože, koliko će to da traje – ne znam. Nikolić je dobio četvrti žuti karton, on je veoma važan igrač, kao i Saldanja koji je najbolji strelac naše lige. Nikolić nam je mnogo puta donosio promenu na terenu, juče i taj slučaj sa Severinom, mnogo smo oslabljeni…Takva je situacija, nema kuknjave, imamo cilj a to je da ostavrimo pozitivan rezultat – kazao je Duljaj na konferenciji za medije.

Partizan se susreo sa velikim problemom pred ovaj meč, pošto je fudbaler Ksander Severina napustio klub bez pozdrava jer mu u dogovorenom roku nije isplaćen bonus u iznosu od 25.000 evra.

– Za mnoge stvari kada je neki problem u pitanju potreban je razgovor. Mora da se priča sa igračima. Ja kada čekao na aerodromu, pravio se cirkus, smejali su mi se ljudi. Važno je da budete u kontaktu sa igračima. Kada postoji neki problem, to se rešava razgovorom. Vratili smo se sa Kipra pre 20-ak dana, a juče sam čuo da Kastiljo i dalje živi u Teleoptiku. Ili smo neodgovorni, ili smo nesposobni, da li je prijavljen, da li mu je nađen stan, da li je otvoren žiro račun… 20 dana je prošlo, moramo tim stvarima da se bavimo. Ne može neko da kaže: “E, nedeljom ne radimo.” Mi moramo da budemo u službi ekipe, u službi Partizana, u službi igrača. Mnogi žive od tih igrača – rekao je Duljaj.