UTAKMICA KARIJERE STRAŠNOG BOGDANOVIĆA! Oborio rekord, zasenio i Adetokumba, briljirao u poslednjoj četvrtini… (VIDEO)

Fantastična partija Bogdana Bogdanovića nažalost nije bila dovoljna Atlanti da izbegne poraz rezultatom 122:113 od Milvokija.

Učinio je sve srpski bek da dovede Hokse do pete vezane pobede, ali ni uz fantastičan poenterski učinak, rekord karijere i strašnu poslednju četvrtinu nije uspeo to da uradi.

Bogdanović je potvrdio da igra sezonu karijere, a meč je završio sa 38 poena, što je njegov drugi najbolji učinak, pošto je u decembru 2023. godine postigao 40 poena protiv Denvera.

Tada Bogdan nije došao do dabl-dabl učinka, za razliku od meča sa Baksima na kojem je zabeležio 10 skokova, što je rekord njegove karijere.

Imao je i četiri asistencije i jednu ukradenu loptu. Iz igre je pogodio 12 od 23 šuteva, a od devet “izbačenih” trojki pet puta je bio precizan.

Loše prvo poluvreme koštalo je Atlantu pobede. Milvoki je imao pet poena prednosti nakon prve četvrtine, a 14 na poluvremenu. Bogdanović je briljirao u poslednjoj deonici, postigao je 17 poena samo u tom delu igre, ali time je samo ublažio poraz svog tima koji sada ima učinak od 34 pobede i 33 izgubljene utakmice.

Milvoki je do 47. pobede u sezoni vodio Janis Adetokumbo koji je utakmicu završio sa 36 poena, 16 skokova, osam asistencija, tri ukradene lopte i jednom blokadom.