PARTIZAN TRIJUMFALNO ZAVRŠIO 2023. GODINU: Crno-beli ubedljivi u Baru protiv Mornara! Sjajan debi Smita

Beogradski Partizan trijumfalno je završio kalendarsku 2023. godinu.

Tim Željka Obradovića je u okviru 14. kola ABA lige u Baru savladao Mornar rezultatom 98:76 (22:18, 22:14, 23:24, 31:20).

Crno-beli su dosadašnji deo ABA lige završili sa učinkom 10-4 i trenutno su treći na tabeli. Mornar je doživeo 13. poraz i ostao na začelju.

Obradović je uglavnom dozirao minutažu nosiocima igre. Anđušić je bio najefikasniji sa 17 poena. Dvocifreni su bili još Vukčević sa 13, Koprivica sa 11 i Naneli sa 10.

Džejlin Smit je na debiju u crno-belom dresu postigao 11 poena, uz šest asistencija i sa jednom osvojenom loptom, bez izgubljenih lopti.

Kod domaćina Luis je postigao 18, Veders 17, Gavrilović 12.

Partizan je dobro počeo i poveo sa 15:2, ali su domaći posle toga zaigrali bolje i preokrenuli na 16:15. Crno-beli su uzvratili serijom 7:0 i uz prednost završili prvu deonicu.

U prvom delu druge četvrtine ekipe su pogađale trojke i Mornar je bio na tri poena zaostatka 32:35, a Partizan je do kraja ipak uspeo da stekne 12 poena prednosti na poluvremenu (44:32).

Slično je bilo i u nastavku, u kome je trener Željko Obradović pružio priliku igračima sa manjom minutažom. Partizan je imao 15 poena prednosti, domaći su uspeli da smanje razliku ali nedovoljno da ozbiljno zaprete, pa je dvocifrenom prednošću gostiju završena i treća četvrtina (67:56).

Trojkom Anđušiča Partizan je u poslednjoj deonici imao 21 razlike, 82:61 i do kraja je sačuvao ubedljivu prednost za 10. pobedu u ligi.

Partizan u narednom kolu ABA lige dočekuje Krku narednog vikenda.

U međuvremenu će četa Željka Obradovića igrati duplo kolo u Evroligi, u utorak dočekuje Asvel, a u četvrtak gostuje Crvenoj zvezdi.

MORNAR – PARTIZAN 76:98 (18:22, 14:22, 24:23)

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

40. minut – Smit pogađa treću trojku – 76:96. Vukčević zakucava za kraj utakmice – 76:98.

39. minut – Vukčević pogađa za 72:92. Njegovih 12 poena. Gavrilović smanjuje na 74:92. Deset poena je zabeležio. Vukčević je fauliran i pogodio jedno bacanje – 74:93.

38. minut – Anđušić pogađa trojku, a Smit upisuje petu asistenciju – 69:90. Luis vraća trojku – 72:90.

37. minut – Koprivica zakucava – 66:84. Voler smanjuje na 67:86. Smit pogađa za tri – 67:87. Gavrilović smanjuje na 69:87.

35. minut – Anđušić pogađa trojku na četvrtu Smitovu asistenciju – 61:82. Voler vraća trojku – 64:82. Luković smanjuje na 66:82.

34. minut – Ponjitka je precizan – 60:79. Luković smanjuje na 61:79.

33. minut – Trojka Smita, njegova prva posle šest pokušaja – 58:77. Luković smanjuje na 60:77.

32. minut – Ponjitka poentira u kontri pod faulom – 58:71. Pogodio je za 58:72. Kontra Partizana, Vukčević zakucava – 58:74.

31. minut – Veders postiže svoj 17. poen – 58:67. Anđušić je precizan – 58:69. On je najefikasniji u Partizanu sa 11 poena.

3. ČETVRTINA

30. minut – Ponjitka je precizan za 54:67. Luis ponovo precizan – 56:67.

29. minut – Koprivica je polovičan sa penala – 52:61. Anđušić je precizan za 52:63. Luis smanjuje na 54:63.

28. minut – Anđušić je precizan sa linije bacanja – 47:60. Veders smanjuje na 49:60. Pogađa i dodatno bacanje – 50:60. Veders vezuje pet poena za Mornar – 52:60.

27. minut – Veders lepo završava kontru za svoj deseti poen – 47:55. Mornar je u nizu od osam poena. Vukčević pogađa trojku, njegova druga i šesti poen – 47:58.

25. minut – Vranješ je fauliran, pogodio je jedno od dva – 43:55. Veder zakucava – 45:55.

24. minut – Dan-Martin je precizan za tri – 40:51. Sedma trojka domaće ekipe. Koprivica je precizan za dva – 40:53. Još jednom Koprivica na pas Nanelija – 40:55. Gavrilović smanjuje sa linije slobodnih bacanja – 42:55.

23. minut – Starovlah pogađa čudesnu trojku sa velike udaljenosti – 37:48. Anđušić vraća trojku – 37:51.

22. minut – Anđušić je precizan za dva – 34:48.

21. minut – Veder zakucavanjem otvara treću četvrtinu – 34:44. Naneli pogađa prve poene za crno-bele u nastavku – 34:46.

2. ČETVRTINA

20. minut – Kaminski je sa dva poena nagradio ofanzivni skok – 32:42. Kaboklo postavlja konačnih 32:44 posle 20 minuta igre.

19. minut – Smit se upisao u strelce – 32:40. Ima 0/5 za 3.

18. minut – Trojka Nanelija – 32:38.

17. minut – Luis je nezaistavljiv, nova trojka – 32:35. Tajm-aut za Obradovića.

16. minut – Luis zakucavanjem smanjuje – 26:33. Koprivica zakucava – 26:35. Luis se razigrao, njegov osmi poen i druga trojka – 29:35.

15. minut – Naneli povećava na 24:33.

14. minut – Panter pogađa svoju drugu trojku – 24:31. Šesta trojka crno-belih.

13. minut – Naneli pogađa za tri – 21:28. Luis smanjuje trojkom – 24:28. Četvrta trojka domaćina.

11. minut – Kaminski otvara trojkom drugu četvrtinu – 18:25. Dan-Martin uzvraća trojku – 21:25.

Legendarni Veselin Vujović prati meč u hali “Topolica”.

1. ČETVRTINA

10. minut – Gavrilović je fauliran, pogodio je oba bacanja – 18:22.

9. minut – Kaminski precizan za dva – 16:21. Jaramaz je polovičan sa penala – 16:22. Partizan je sada u naletu sa sedam vezanih poena.

8. minut – Vranješ trojkom donosi prednost Mornaru – 16:15. Serija 12:0 domaćeg tima. Kaminski prekida nalet domaće ekipe – 16:17. Jaramaz popravlja promašaj saigrača – 16:19.

7. minut – Gavrilović za 13:15. Domaćin se potpuno vratio u meč.

6. minut – Veder smanjuje sa linije penala – 8:15. Luković sa linije penala smanjuje – 9:15. Marej smanjuje na 11:15. Serija domaćina 7:0.

5. minut – Marej koristi kontru – 6:15.

4. minut – Vukčević ubacuje još jednu trojku – 2:15. Vranješ u kontri poentira – 4:15.

3. minut – Veders postiže prve poene za domaći tim – 2:8. Doužer se upisuje u strelce – 2:10. Ponjitka poentira posle ofanzivnog skoka – 2:12.

2. minut – Panter trojkom otvara meč – 0:3. Kaboklo pogađa trojku – 0:6. Crno-beli kradu loptu, a Kaboklo polaže – 0:8.

Marej, Vranješ, Veder, Starovlah i Luković su počeli za Mornar.

Doužer, Panter, Ponjitka, Vukčević i Kaboklo su počeli za Partizan.

Džejlin Smit je u timu Partizana, prvi put od dolaska. U tim, međutim, nema Zeka Ledeja. Tamođe su odsutni povređeni Alen Smailagić, Uroš Trifunović i Aleksa Avramović.

MORNAR – PARTIZAN

Hala: Topolica

Sudije: Radoš Savović, Tomislav Vovk, Tomislav Stapić

MORNAR: Veders, Starovlah, Dan-Martin, Luis, Luković, Miković, Voler, Gavrilović, Vranješ, Peković, Marej, Radetić. Trener: Mihailo Pavićević

PARTIZAN: Smit, Vukčević, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

Beogradski Partizan će u Baru odigrati poslednju takmičarsku utakmicu u ovoj kalendarskoj godini.

U 14. kolu ABA lige, crno-beli od 18 časova gostuju u SC Topolica, gde će se sastati sa ekipom Mornara.

Uoči ove runde tim Željka Obradovića je trenutno treći sa devet pobeda i četiri poraza, dok je crnogorski tim na začelju sa jednom pobedom u 13 mečeva.

Pred utakmicu protiv Mornara, trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

“Nova utakmica u ABA ligi, uz veliko poštovanje protivnika koji je u prethodnim godinama radio neke mnogo lepe stvari u regionalnoj košarci. Nadam se da će uspeti da tako i nastave. Pokušaćemo da se što bolje pripremimo i, uz maksimalnu koncentraciju odigramo dobru utakmicu”, naglaso je Obradović.

Bek crno-belih, Danilo Anđušić je povodom gostovanja u Baru izjavio:

“Veoma važno za nas je da u utakmici odigramo dobro i dođemo do pobede. Na žalost ili na sreću, nemamo bukvalno ni jedan dan da se osvrnemo iza sebe i bavimo utakmicama koje su se završile, nego samo da gledamo u ono što nas čeka. Mornar je daleko bolji tim od onoga što pokazuje tabela i ni jedan sekund ne smemo da im dozvolimo da dođu do ritma igre koji njima odgovara. Spremićemo se, pokušati da se što više odmorimo i da pobedom završimo godinu”, istakao je Anđušić.